СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

21461974
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
4761
8382
28572
241674
330919
21461974

Ваша ІР адреса: 172.20.0.3
2024-03-28 12:56

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Культура

Миколаївські театри візьмуть участь у XXV Міжнародному фестивалі “Мельпомена Таврії” Друк E-mail

 

З 8 по 16 вересня театрали показуватимуть прем’єрні вистави, обмінюватимуться досвідом та знайомитимуть глядача з мистецтвом народженим в умовах війни.

Про підготовку до фестивалю та вплив “Мельпомени Таврії” на мистецьку спільноту кореспонденти Суспільного поговорили з представниками миколаївських театрів.

Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії

Театр бере участь у фестивалі “Мельпомена Таврії” з часів його заснування у 1999 році. Драми, комедії, трагедії, оперети та опери, мюзикли — за 25 років існування фестивалю Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії поставив 25 вистав.

“На “Мельпомені” завжди можна було подивитися роботи молодих режисерів, поспілкуватися з ними, домовитись про потенційну постановку, зустріти вітчизняних драматургів, почитати нові п’єси або зустріти досвідчених театральних критиків та обмінятися думками про вистави та п’єси, які ставляться в Україні. До речі, декілька режисерів, роботи яких ми бачили на фестивалі, потім ставили вистави у нашому театрі”, — розповів керівник літературно-драматургічної частини Богдан Головченко.

У 2023 році на сцені театру поставлять виставу “Родина напрокат” режисера Євгенія Резніченка. Це історія про багатія, який винаймає людей, щоб вони грали ролі його дружини, дочки, друга. Вистава відбудеться 8 вересня.

“Нам здається, що вистава “Родина напрокат” буде цікава глядачам ще й, як би це дивно не прозвучало, з технічної точки зору. Вистава вирішується як знімальний майданчик телевізійного реаліті-шоу. На сцені будуть присутні гримувальні столики, студійні освітлювальні прилади, діють менеджер сценічного майданчика, реквізитор, монтувальники, а також людина з камерою”, — говорить Богдан Головченко.

Відео з камери транслюватиметься у реальному часі на світлодіодний екран, що дасть змогу глядачам детально відстежувати емоції акторів.

“Це дає можливість побачити обличчя акторів крупним планом. Нам здається, що цей досвід буде цікавий тим, що зазвичай глядачі, крім перших 3-4 рядів, не можуть побачити очі та емоції на обличчі настільки чітко”, — розповів керівник літературно-драматургічної частини.

Детальніше: Миколаївські театри візьмуть участь у XXV Міжнародному фестивалі “Мельпомена Таврії”

Опубліковано: П'ятниця, 08 вересня 2023, 09:45
Хроніка культурного життя Миколаївської області за серпень 2023 р. Друк E-mail

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

 

 

 

Х Р О Н І К А

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА СЕРПЕНЬ 2023 р.

 

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора України у сквері Юних героїв м. Миколаєва відбулося урочисте підняття найбільшого синьо-жовтого стягу в Миколаївській області. У церемонії взяли участь начальник Миколаївської обласної військової адміністрації В. Кім, його заступники та радники, перший заступник голови Миколаївської обласної ради А. Табунщик, Миколаївський міський голова О. Сєнкевич, представники обласної й міської рад. Також у цей день вшанували пам’ять Т. Шевченка та Героїв Небесної Сотні.

29 серпня, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, у Миколаєві вшанували пам’ять полеглих захисників України.  Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації В. Кім, його заступники Г. Решетілов та Ю. Гранатуров, перший заступник голови Миколаївської обласної ради А. Табунщик, представники правоохоронних органів, військовослужбовці, родини загиблих захисників та представники громадськості вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіального комплексу «Струни пам’яті». На Соборній площі на знак вшанування всіх загиблих героїв, які проживали в Миколаївській області, було розміщено тимчасову інсталяцію з військових черевиків із прапорами України.

31 серпня у Миколаївському міському палаці культури та урочистих подій відбулася нарада керівників закладів культури міста. Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю. Любаров вручив нагороди кращим працівникам та трудовим колективам закладів, плідна робота яких протягом року була відзначена грамотами й подячними листами у дні святкування      32-ї річниці Незалежності України.

21 серпня на честь поета, публіциста, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Д. Кременя з нагоди 70-річчя від дня його народження та у рамках Року вшанування Д. Кременя було урочисто відкрито меморіальні дошки:

-     у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. На заході були присутні представники Миколаївської обласної військової адміністрації та департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації. Родина поета – дружина Ольга та син Тарас, директор Інституту В. Шуляр відкрили меморіальну дошку. Також відбулося відкриття Центру освітнього краєзнавства імені Дмитра Кременя, де представлена колекція предметів і особистих речей письменника;

Детальніше: Хроніка культурного життя Миколаївської області за серпень 2023 р.

Опубліковано: Середа, 30 серпня 2023, 11:26
Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1579-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека – XXI» Друк E-mail

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 09.03.2010 №73-р «Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1579-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека – XXI» у Миколаївській області» повідомляємо таке.

 

У січні-березні 2019 року в області прийнято в експлуатацію 17,6 тис.м2 загальної площі житла (нове будівництво), і. яких 9,5 тис.м2 (або 53,9% загального обсягу житла) відповідно до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018 № 158 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28.08.2018 за № 976/32428.

Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла у січні-березні 2019 року порівняно з січнем-березнем 2018 року збільшилась у 2,5 раза, наразі без урахування площі, прийнятої в експлуатацію відповідно до Порядку - на 15,3%.

Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у міських поселеннях становив 14,2 тис.м2 (або 80,9% загальної площі), у сільській місцевості - 3,4 тис.м2 (19,1%).

Забудовниками прийнято в експлуатацію 145 квартир, що у 3,6 раза (на 105 квартир) більше ніж у січні-березні 2018 року. У міських поселеннях прийнято в експлуатацію 115 квартир (79,3% загальної кількості), у сільській місцевості - 30 квартир (20,7%). Середній їх розмір становив 121,5 м2 загальної площі, у тому числі у міських поселеннях - 124 м2, сільській місцевості -112,1 м2.

Детальніше: Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1579-р...

Опубліковано: Вівторок, 09 липня 2019, 10:46
Видатні особи Миколаївщини Друк E-mail

Кожна людина на землі залишає певний слід: в пам'яті друзів і людей, з якими вона спілкувалась, в конкретних справах, які встигла зробити для рідного міста, для співвітчизників. Саме така пам'ять про конкретних людей і їх справи і допомагає виховувати шанобливе ставлення до своїх предків, їх звершень. У Миколаєві багато пам’ятників і меморіальних дошок, які вшановують пам'ять вчених, громадських діячів, письменників, художників і композиторів, чиє життя і творчість пов’язані з нашим містом.

 

Пам’ятний знак і меморіальна дошка Миколі Аркасу

 

osobi1Микола Миколайович Аркас – композитор, літератор, педагог, фольклорист, громадський діяч, автор першої популярної історії України, виданої українською мовою, автор першої опери за сюжетом Тараса Шевченка, засновник миколаївського товариства “Просвіта”.

   Усе життя М. Аркаса тісно пов’язане з Миколаєвом.

   27 жовтня 1992 року на місці Аркасівського будинку, біля Будинку творчості учнів по вулиці Адміральській, встановлено пам’ятний знак – мідну стелу з барельєфом Миколи Аркаса.

   Автори монумента – В. Федорук, А. Бондаренко.osobi2

   У жовтні 2002 року на будинку, де народився Микола Аркас (вул. Нікольська, №13), урочисто відкрито меморіальну дошку.

   Автор: Юрій Макушин.

  osobi3 На міському кладовищі в 1881 році споруджена будівля-склеп витонченої архітектури в стилі італійського ренесансу. Тут покояться останки Миколи Миколайовича Аркаса – видатного українського історика, композитора, автора опери «Катерина». У 1930 році сюди перенесли останки засновника Миколаєва і верфі на Інгулі бригадира Михайла Леонтійовича Фалєєва (помер в 1792 році). Усередині будівлі укріплені три меморіальні дошки.

     У жовтні 2001 року в урочистій обстановці відбулося церковне освячення відремонтованої каплиці сімейства Аркасів – одної з видатних пам'яток історії міста Миколаєва.

Література:

 

   Микола Аркас(1853 – 1909): біографія // Література рідного краю: письменники Миколаївщини: посібник – хрестоматія. – Миколаїв, 2003. – С. 18 - 23.

   Умеренков А. Корабелы живут над Бугом: очерк: изд 2-е, доп. и перераб. – Одесса: Маяк, 1983. – С. 99.

   Дом Аркаса // Вестник Прибужья. – 2002. – 19 окт.

   Раскопов В. Дань уважения и памяти: [Церковне освячення відновленої каплиці сімейства Аркасів] // Южная правда. – 2001. – 16 окт.

Детальніше: Видатні особи Миколаївщини

Опубліковано: Четвер, 19 липня 2018, 12:56
До Міжнародного дня музеїв Друк E-mail

Щороку 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв, започаткований у 1978 році.

За даними Головного управління статистики, упродовж 2015 року у регіоні діяло 12 самостійних музеїв: 5 історичних, 2 художніх та 5 комплексних. У їх складі працювало 7 відділів (секторів) та інших відокремлених підрозділів музейного показу.

На кінець року музеї мали 68 будівель загальною площею 28,7 тис.кв.м.

В музеях зберігалось 454,7 тис. предметів основного фонду. Минулого року експонувалось 35,1 тис. предметів (7,7% від їх загальної кількості), було відкрито 216 виставок, проведено 7270 екскурсій та видано 62 наукових видання і публікації.

У 2015 році музеї відвідало 331,5 тис. осіб, що на 5,1 тис., або на 1,6% більше ніж у попередньому році. Серед відвідувачів 44% – учні, слухачі та студенти. У середньому на 100 мешканців області припало 29 відвідувань проти 28 у 2014 році.

Персонал музеїв налічував 266 працівників, майже третина з яких – наукові співробітники та екскурсоводи. 

Крім того, у регіоні діяло 158 музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, у яких зберігалось 136,5 тис. предметів. Торік ці музеї відвідало майже 90 тис. осіб. 

Опубліковано: Субота, 14 травня 2016, 20:24
До Дня українського кіно Друк E-mail

Українське кіноневід’ємна частина європейської художньої традиції. Професійне свято працівників кінематографіїДень українського кіно відзначається щорічно у другу суботу вересня.

За даними Головного управління статистики, на початок 2015року на Миколаївщині можливість ознайомитися з кінопродукцією надавали 3 міські кінотеатри.

Упродовж 2014 року ними продемонстровано 447фільмів (на 53% більше, ніж у попередньому році), у тому числі 16 фільмів українського виробництва, що демонструвались уперше (проти 2 фільмів у 2013 році). Повторні покази фільмів українського виробництва не проводились.

Переглянули фільми українського виробництва 3,8 тис. осіб, проти 1 тис. у 2013 році і 3,5 тис. у 2012 році.

Опубліковано: Середа, 09 вересня 2015, 01:00
ОСНОВНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ галузі «культура» Миколаївської області у 2014 році (матеріали до підсумкової колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації) Друк E-mail

У 2014 році заклади і установи культури і мистецтва Миколаївської області, завдяки зусиллям працівників культурно-мистецької сфери та підтримці місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, зберегли свій творчий та культурно-освітній потенціал, незважаючи на проблеми, породжені економічною кризою та складною соціально-політичною ситуацією, пов’язаною з військовими діями на сході країни.

Пріоритетними  напрямами діяльності на 2014 рік було визначено:

  • забезпечення належних умов для діяльності існуючої мережі закладів, установ культури, мистецьких колективів;

  • організація та проведення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;

  • сприяння якомога повнішому задоволенню духовних, естетичних потреб населення, зокрема у сільській місцевості, та забезпечення належного культурного обслуговування тимчасово переміщених осіб.

З метою реалізації зазначених стратегічних завдань управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації протягом року здійснювались відповідні заходи  з організації виконання законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації та реагування на депутатські запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад.

Протягом  2014 року працівниками управління підготовлено понад 35 проектів листів та надіслано листи за дорученнями Кабінету Міністрів Українищодо: взаємодії з Національним інститутом стратегічних досліджень з оцінки стану збереження культурної спадщини;забезпечення виконання завдань щодо підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка; затвердження плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року;  затвердження Плану заходів з імплементації Конвенції ЮНЕСКО; пропозицій щодо плану заходів з реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та ін.

З метою забезпечення виконання Указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України та із власної ініціативи управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації підготовлено 28 проектів розпоряджень голови облдержадміністрації.

Також підготовлено 4 проекти рішень Миколаївської обласної ради, які затверджені рішеннями сесії обласної ради від 17 жовтня 2014 року № 20 «Про перейменування Миколаївської державної обласної універсальної наукової бібліотеки  ім. О.Гмирьова та затвердження її Статуту»; 17 жовтня 2014 року № 21 «Про затвердження Статуту комунального закладу культури «Миколаївський обласний краєзнавчий музей»; 25 грудня 2014 року № 14 «Про затвердження Статуту Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва»; 25 грудня 2014 року № 15 «Про затвердження Статуту Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна».

В управлінні культури, національностей та релігій облдержадміністрації відповідно до норм, встановлених Законом України  «Про звернення громадян», всім громадянам забезпечується своєчасний, об’єктивний, всебічний розгляд їх заяв, звернень, скарг та пропозицій. За 2014 рік до управління надійшло 51 звернення від громадян, з них: на особистому прийомі – 11, письмових звернень – 40. З вищих інстанцій до управління надійшло 35 звернень громадян. За характером основних питань, що порушували громадяни, як і у попередньому році, чільне місце займають питання проведення культурно-мистецьких заходів, охорони  культурної  спадщини,  праці,  які  складають 67 % усіх звернень. Управлінням розглянуто 4 звернення, які надійшли на Урядову гарячу лінію та направлено для розгляду від державної установи «Урядовий контактний центр».

З метою проведення широкої роз’яснювальної роботи з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом при управлінні функціонують «гарячі лінії», працює «телефон довіри». Регулярно на телебаченні, радіо проводиться роз’яснювальна робота з питань реалізації громадянами права на звернення (14.01.2014 – радіоканал «Миколаїв», 15.01.2014 – телеканал «Миколаїв», 14.03.2014 – радіоканал «Миколаїв»); звіт про організацію роботи із зверненнями громадян управління за 2014 рік розміщено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.

 

Детальніше: ОСНОВНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ галузі «культура» Миколаївської області у 2014 році (матеріали до...

Опубліковано: Четвер, 23 квітня 2015, 14:03
Заходи Управління культури та охорони культурної спадщини у січні - березні 2015 року Друк E-mail

 

Управління з питань культури та охорони культурної  спадщини  Миколаївської міської ради  повідомляє, що у січні-березні 2015 року з нагоди відзначення  державних, загальноміських, професійних та ювілейних визначних подій у місті Миколаєві були проведені такі заходи:

10 січня – болгарське народне свято «Сурва» (Зустріч Старого Нового року по-болгарські за участю гостей з різних регіонів України);

17 лютого - виставка буддиського мистецтва «Сокровища  Тибета»;

18 лютого – Гала-концертХІХ Миколаївськогоміськогорозширеноготелевізійногофестивалю-конкурсусучасної естрадної пісні і танцю «ОБРІЙ – 2015», присвяченогопам’яті Миколаївського міського голови 2000-2013 років Чайки Володимира Дмитровича;

28 лютого -  урочистий захід – підбиття підсумків загальноміської програми «Городянин року» «Людина року-2014».

18 березня - міський конкурс дитячих хорових колективів шкіл естетичного виховання «Пісенна мозаїка»;

28 березня – урочиста церемоніяпокладаннявінків таквітів до меморіального комплексу на честь 68-ми десантників-ольшанців до Дня визволення м. Миколаєва від німецько-фашистських загарбників.

Опубліковано: Середа, 22 квітня 2015, 18:56
До Міжнародного дня театру Друк E-mail

Щорічно 27 березня, у світі відзначається Міжнародний день театру. Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів.

Силу театрального мистецтва, його роль у суспільстві демонструють три театри, які знаходяться у м.Миколаєві: академічний український театр драми та музичної комедії, академічний художній російський драматичний театр і обласний театр ляльок.Усі вони мають власні приміщення, їх глядацькі зали на кінець 2014 року могли прийняти одночасно майже 1000 осіб.

За даними Головного управління статистики, торік театрами здійснено постановку 24 нових вистав. Усього за рік проведено 1149 спектаклів. Із загальної кількості спектаклів 759 проведено на власних сценах, 334 – у межах м.Миколаєва і 56 – у межах України. Переглянули спектаклі 221,4 тис. глядачів (на 2,9 тис. більше ніж у 2013р.). На 100 жителів області у середньому за рік припало 19 відвідувань театру. Крім того, на сценах театрів регіону показано 17 спектаклів, створених іншими театрами України, які переглянуло 5,1 тисячі глядачів.

На кінець минулого року роботу театрів забезпечували 380 штатних і 49 позаштатних працівників, у тому числі 210 осіб художнього та артистичного персоналу.

Опубліковано: Середа, 25 березня 2015, 00:00
Гуманітарна сфера Арбузинського району Друк E-mail

Культура

Реалізацію державної культурної політики в Арбузинському районі забезпечує цілісний комплекс закладів, підпорядкованих Міністерству культури України, управлінню культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації.

Мережа закладів культури району включає 42 установи: 19 закладів клубного типу, 22 бібліотеки та одну дитячу музичну школу. Діяльність відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрацій також направлена на охорону та підтримку в належному стані 180 пам’яток культури.

У своїй діяльності заклади культури керуються галузевими законами України, де основним є Закон України «Про культуру» (№ 2778-VI від 14.12.2010).

Відповідно кошторису на 2014 рік за коштами загального фонду на утримання закладів культури Арбузинського  району передбачено 2678,71 тис. грн., в тому числі на захищені статті видатків (2111, 2120, 2270) – 2 555,72 тис. грн., або  95,41 % загальної суми кошторисних призначень.

На  рік передбачено усього 4,59 %  або 122,99 тис. грн., а саме:

- 2210 «Придбання предметів,матеріалів та обладнання»     -              90,24 тис. грн.,

            у т.ч. кредиторська заборгованість 2013 року              -              22479,02 грн.

 - 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)»                             -              28,23 тис. грн.,

             у т.ч. кредиторська заборгованість 2013 року            -               4717,54 грн.,

 - 2250 «Видатки на відрядження»                                                -              4,5 тис. грн.,

             у т.ч. кредиторська заборгованість 2013 р.                   -              1269,56 грн.

   Не враховано на розвиток галузі: кошти на проведення капітальних та поточних ремонтів будівель закладів культури, опалення, придбання аудіо- та відеоапаратури, костюмів, інструментів та інше.

Бібліотечна система

До складу Арбузинської централізованої бібліотечної системи входить 22 заклади: центральна районна бібліотека  та районна бібліотека для дітей, Арбузинська та Костянтинівська  міські філії та 18 сільських бібліотек-філій.

В цілому мережа бібліотек району відповідає мінімальним соціальним нормативам забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, затвердженими постановою  Кабінету Міністрів України від 30.05.1997 № 510. 

Опалюються 10 бібліотечних закладів, телефонізовано центральну районну бібліотеку та районну бібліотеку для дітей.

Діяльність бібліотек району відповідно Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (від 27.01.1995 № 32/95-ВР) спрямовується на забезпечення ефективного інформаційно – бібліотечного сервісу. Загальна кількість користувачів щороку складає  понад 11,0 тис. осіб, їм видається понад 220,0 тис. прим. документів.  Кількість відвідувань бібліотек щороку становить понад  80,0 тисяч. 

На передплату періодичних видань на 2014 рік використано за рахунок коштів районного бюджету 30 000 тис. грн., за рахунок спонсорських коштів -3 166 грн. На оплату періодичних видань на 2015 рік передбачено  - 21 740 грн.

ЦБС спрямовує свою діяльність  на розширення кола бібліотечних послуг, оновлення методів і форм роботи з користувачами, впровадження нових інформаційних технологій.

ЦБС має свій офіційний web-сайт, в 2013 році створено нову версію і новий дизайн сайту.

 

Детальніше: Гуманітарна сфера Арбузинського району

Опубліковано: Четвер, 29 січня 2015, 19:02