СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

22095795
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
6329
9753
63850
175457
418879
22095795

Ваша ІР адреса: 172.20.0.6
2024-05-19 20:29

Календар

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

м. Миколаїв

Чи готовий Миколаїв до опалювального сезону? Друк E-mail

 

Автор: Ганна Власенко

Зима не за горами, тож теплопостачальні підприємства Миколаєва поспішають завершити підготовку до нового опалювального сезону. Зокрема, тепловики закінчують роботи з реконструкції теплових мереж.

Про заходи на випадок можливих надзвичайних ситуацій розповіли керівники теплопостачальних підприємств Миколаєва, пише «Суспільне».

ОКП «МИКОЛАЇВОБЛТЕПЛОЕНЕРГО»

За словами директора «Миколаївоблтеплоенерго» Миколи Логвінова, підприємство підготовлене до початку опалювального сезону на 90 відсотків.

«Протягом кількох тижнів ми плануємо закінчити на магістральних ділянках всі роботи. З 1 жовтня плануємо заповнити мережі хімочищеною водою. Ми забезпечені матеріалами, технікою, паливом. Будемо використовувати воду із свердловин. Минулий рік показав, що вода із свердловин не вплинула на наші мережі. Тому продовжимо практику використання резервних джерел», - зауважив директор КП.

Але в підприємства є проблема. Це відсутність компенсації різниці в тарифах від держави, каже Микола Логвінов.

«На 1 жовтня різниця в тарифах буде 455 мільйонів гривень. Це борг держави перед нами. Ми винні НАК "Нафтогаз України" за газ 410 мільйонів. Тобто наші борги менші, ніж нам винна держава. З 1 вересня працює механізм: всі гроші за тепло надходять на наш рахунок у казначействі. З них 65 відсотків розподіляють на "Нафтогаз" в оплату за газ, а 35 відсотків залишається на рахунку, тобто наші всі гроші зберігаються у казначействі. Це не дозволяє нам ні користуватися грошима, ні брати кредити», - зазначив директор КП.

Борги населення за спожите тепло під час минулого опалювального сезону - майже 130 мільйонів гривень. Рівень оплати становить 92 відсотки. Розпочинати новий опалювальний сезон підприємство буде зі зниженням температури повітря.

«Об'єкти соціальної сфери будемо вмикати, як похолоднішає і як буде потреба. Школи й садочки зараз не працюють, там немає дітей, тому за можливості будемо тягнути з початком опалення до того, як будемо запускати всі котельні для населення, аби не палити газ і не витрачати бюджетні гроші. Ми окремо будемо запускати лікарні, адже там постійно є люди», - повідомив Логвінов.

«Ми вже готові багато до чого, зокрема й до блекаутів підготувалися. Всі котельні обладнані генераторами. Є 13 модульних котелень. Є декілька для соціальної сфери, на випадок проблем з газом ми зможемо поставити на лікарні й соціальні об'єкти модульні котельні, що працюють на альтернативних видах палива. Але будемо намагатися пройти сезон згідно з визначеними технологіями», - додає Микола Логвінов.

ПАТ «МИКОЛАЇВСЬКА ТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТРАЛЬ»

Т. в. обов'язки гендиректора ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» Дмитро Мірошниченко розповів, що підприємство готове до опалювального сезону на 92 відсотки. Всі енергетичні агрегати капітально відремонтовані.

«Залишилися тільки проєкти, що ми реалізовуємо на теплових мережах. До початку сезону, навіть до 15 жовтня підприємство буде повністю готове подати теплоносій до наших споживачів», - підкреслив він.

Наразі на ТЕЦ відбуваються процеси реформації, оновлення обладнання, техніки.

«Цього року за гроші донорів відремонтували близько 800 метрів тепломереж великого діаметра. Оновлений парк автотранспорту теж коштом фінансування наших німецьких партнерів. Завдяки співпраці з міською радою був створений аварійний запас труби, арматури та іншого обладнання», - розповів Дмитро Мірошниченко.

За кількістю договорів ПрАТ обслуговує майже 46 тисяч абонентів, загалом близько 150 тисяч миколаївців користуються послугами ТЕЦ. За спожите опалення, сплачують майже 98 відсотків споживачів. Високий рівень розрахунків, каже Дмитро Мірошниченко, також сприяв підготовці до нового опалювального сезону.

«Соціальні об'єкти, школи також будемо підключати одночасно зі споживачів багатоповерхівок. Було багато міркувань, чи варто подавати до шкіл опалення. Але дійшли висновку, що це потрібно зробити, аби не пошкодити меблі, внутрішні стіни, зберегти приміщення, навіть якщо там немає навчального процесу», - пояснив керівник ТЕЦ.

На головній світлині: Миколаїв, 12 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Джерело: https://grivna.ua/publikatsii/chi-gotoviy-mikolayiv-do-opalyuvalnogo-sezonu

Гривна

Опубліковано: Неділя, 01 жовтня 2023