СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

25607682
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
6851
15741
45735
6851
513076
25607682

Ваша ІР адреса: 172.20.0.3
2025-05-01 08:55

Календар

Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Економіка

Через посухи на Миколаївщині збільшили площі під овочами та нішевими культурами Друк E-mail

 

Фото: SuperAgronom.com

Морква

Миколаївські аграрії зменшили площі під під соняшником, натомість збільшивши площі під овочами — на близько 5 тис. га.

Про це під час брифінгу розповіла Олена Піскун, директорка департаменту АПК Миколаївської ОВА.

Вона зазначила, що площі під соняшником зменшились внаслідок кліматичних умов минулого року — культура сильно постраждала через спеку, тоді як зернові її витримали.

Читайте також: Фази розвитку соняшнику ВВСН, шкодочинні фактори та догляд за посівами

Водночас на Миколаївщині традиційно найбільше площ цьогоріч відвели під зернові й технічні культури. Також зросла частка нішевих культур — коріандру, гірчиці та льону. Прогнозовано площі під ними зростуть утричі — до 10 тис. га. Усього цього року планується засіяти 725 тис. га ярого клину.

Станом на середину квітня в області вже посіяно:

76 тис. га ярих зернових (ячмінь, горох, овес, яра пшениця);

10 тис. га технічних культур (льон, коріандр, соняшник);

3 тис. га овочевих (цибуля, морква, буряк);

6 тис. га картоплі.

Джерело:

SuperAgronom.com

https://superagronom.com/news/20638-cherez-posuhi-na-mikolayivschini-zbilshili-ploschi-pid-ovochami-ta-nishevimi-kulturami

 

 

Опубліковано: Середа, 23 квітня 2025, 10:49
У Миколаєві планують взяти на баланс сім профтехучилищ, на які вже виділили 100 мільйонів Друк E-mail

 

ФОТО: ШоТам

 

Міська влада внесла зміни до рішення щодо прийняття у комунальну власність закладів професійної освіти. До списку увійшли сім училищ і ліцеїв, що працюють на території міста, і на які вже виділили понад 100 мільйонів гривень.

Відповідний проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства.

Йдеться про заклади, які безоплатно передаються з державної до комунальної власності Миколаївської міської територіальної громади.

За словами  начальниці управління комунального майна Тетяни Дмитрової, сьогодні на міську раду покладено фінансування цих навчальних закладів. У 2024 році вже були виділені понад ста мільйонів гривень на їх утримання.

Виникло питання, чи заселені гуртожитки цих закладів. Як зазначила Дмитрова, у  закладах триває навчальний процес, а у гуртожитках живуть студенти. Наразі є тільки декілька гуртожитків, які не використовуються через те, що вони або потребують ремонту, або облаштування укриття. Всі інші, в яких є укриття, працюють. 

До нового списку увійшли:

Вище професійне училище № 21

Державний навчальний заклад "Вище професійне училище технологій та дизайну";

Вище професійне училище суднобудування;

Центр професійної освіти;

Професійний суднобудівний ліцей;

Професійний машинобудівний ліцей;

Професійний промисловий ліцей;

Рішення ухвалили на підставі листа управління освіти міської ради, який надійшов ще у серпні 2024 року. Підставою для передачі є Закон України "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності".

Таким чином, місто може взяти на баланс повний перелік майнових комплексів освітніх закладів, які функціонують у Миколаєві. Це дозволить місту самостійно управляти їхньою діяльністю, здійснювати ремонти, фінансувати обладнання й інші потреби коштом місцевого бюджету.

Рішення мають ще розглянути на наступній сесії Миколаївської міської ради. 

Також Очаківську загальноосвітню санаторну школу-інтернат планують реорганізувати у філію комунального Миколаївського обласного академічного ліцею "Відродження" — це частина загальної реформи шкільної мережі. В області вже перепрофільовано дві подібні школи, і Очаківська має стати третьою.

Згідно з постановою Кабміну, ухваленою в березні, з 1 вересня 2025 року держава припинить фінансування зарплат учителям у школах, де навчається менше ніж 45 учнів. Під загрозою — 31 школа в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, з них найбільше — 22 — саме на Миколаївщині.

Анна Бальчінос

Джерело:

Інтент

https://intent.press/news/crime/2025/u-mikolaievi-zatrimali-shpiguna-z-boiovimi-naboiami/

 

Опубліковано: Понеділок, 21 квітня 2025, 10:20
У І кварталі 2025 року платникам податків Миколаївщини ДПС надала понад 25 тисяч адміністративних послуг Друк E-mail

 

У першому кварталі 2025 року платники податків Миколаївщини отримали понад 25 тисяч адміністративних послуг.

Про це повідомили в управлінні податкових сервісів ГУ ДПС у Миколаївській області.

Найчастіше громадяни зверталися до податкової служби для отримання картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Таких послуг у січні – березні поточного року надано 16234.

Крім того:

-видано відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 5392;

-зареєстровано програмних реєстраторів розрахункових операцій – 1243;

-зареєстровано книг обліку розрахункових операцій – 819;

-зареєстровано розрахункових книжок – 600;

-зареєстровано реєстраторів розрахункових операцій – 433;

-надано витягів з реєстру платників ПДВ – 284.

Нагадуємо, що на Миколаївщині здійснюють діяльність 4 державні податкові інспекції, на базі яких працюють 6 сервісних центрів обслуговування платників (ЦОП) та 14 пунктів обслуговування, до яких можна звернутися з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності, заповнення податкових декларацій та розрахунків, користування електронними сервісами ДПС. Платникам на практиці демонструють, як саме проходить процес подання декларації, за допомогою яких програм формується, підписується та відправляється податкова звітність.

До послуг платників комп’ютерна техніка, яка підключена до мережі Інтернет і дає змогу платникам, які отримали електронний цифровий підпис, подавати звітність в електронному вигляді. Для зручності відвідувачів розміщено тематичну друковану продукцію, оформлено інформаційні стенди, що містять зразки заповнення декларацій, звітів та заяв.

Також в області функціонує 1 пункт видачі електронних ключів, розташований в адмінбудівлі Миколаївської ДПІ Головного управління ДПС у Миколаївській області.

Повідомляємо, що внаслідок ворожих обстрілів з боку агресора пошкоджень та руйнувань зазнали приміщення деяких ЦОП та державних податкових інспекцій області. Тому рекомендуємо з актуальною інформацією щодо роботи інспекцій ознайомитися на сайті Головного управління ДПС у Миколаївській області за покликанням: http://mk.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi.

Нагадуємо, що Державна податкова служба України у рамках Національної стратегії доходів постійно вдосконалює процедури податкового адміністрування та пропонує громадянам використовувати можливості інтернет-технологій для отримання адмінпослуг.  

Звертаємо увагу платників податків, що послуги можна отримати в онлайн-режимі, використовуючи можливості сервісу ДПС «Електронний кабінет платника», вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

Як повідомляло Інше ТВ, у І кварталі платники податків Миколаївщини перерахували до місцевих бюджетів майже 1,6 млрд.грн. ПДФО

Джерело:

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

https://inshe.tv/economics/2025-04-17/916519/

 

Опубліковано: Четвер, 17 квітня 2025, 15:02
По кількості ФОП Миколаївщина посідає 16-те місце в Україні Друк E-mail

 

За даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) на 1 квітня 2025 року, на території Миколаївської області було зареєстровано 52867 юридичних осіб та 41885 фізичних осіб-підприємців (ФОП), що, відповідно, на 1,2% (на 635 одиниць) та на 4% (на 1609 одиниць) більше порівняно з 1 квітня попереднього року.

Про це повідомили в ГУ статистики у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Частка Миколаївщини у загальній кількості зареєстрованих юридичних осіб по Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя) склала 3,4%, що відповідало 8 місцю серед регіонів, у загальній кількості зареєстрованих ФОП по Україні – 2,5% (16 місце).

Майже половина юридичних осіб за організаційно-правовою формою господарювання зареєстровані як товариства з обмеженою відповідальністю.

Найбільш поширеними видами економічної діяльності, де сконцентровано понад третини усіх юридичних осіб регіону, є оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів; сільське, лісове та рибне господарство; діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.

Як і на відповідну дату торік, серед керівників підприємств за ознакою статі переважали чоловіки (71%).

Джерело:

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

https://inshe.tv/economics/2025-04-17/916420/

 

Опубліковано: Четвер, 17 квітня 2025, 14:29
На Миколаївщині цього року вперше посіють бавовник Друк E-mail

 

Цього року у Миколаївській області пройде експеримент – 7 господарств закладуть демо-поля бавовника.

Про це сьогодні, 16 квітня, на брифінгу повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун, передає кореспондент Інше ТВ.

«Цього року ми будемо мати перші біля 3 тис.га бавовника як експериментальні. Якщо цей експеримент буде вдалим, то ми сподіваємось, що у нас зявляться і товарні посіви бавовника. Це дуже важлива культура – і для військових, і взагалі. Ми вважаємо, що це буде високорентабельно, і ми дуже задоволені, що наші аграрії відгукнулись на пропозицію Мін АПК і закладають такі демо-поля», – сказала Олена Піскун.

Як повідомляло Інше ТВ, минулого року перші тестові ділянки бавовнику з’явились в Одеській області.

Джерело:

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

https://inshe.tv/economics/2025-04-16/916295/

 

Опубліковано: Середа, 16 квітня 2025, 16:17
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич провів зустріч з представниками німецького агентства GIZ. Обговорили реалізацію важливих для міста проєктів Друк E-mail


 Миколаїв продовжує активно співпрацювати з урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Завдяки цьому ми отримуємо потужну допомогу, необхідну для відновлення громади.

Наразі наше місто є партнером масштабного проєкту «Посилення стійкості міст у сферах інфраструктури життєзабезпечення й житлового фонду в Україні». У його рамках партнери вже допомогли відремонтувати гуртожиток для ВПО та забезпечили місто необхідними матеріалами для обслуговування станцій зворотного осмосу на пунктах видачі питної води. Окрім цього, на стадії втілення у життя 2 субпроєкти, що стосуються ремонту однієї зі шкіл Миколаєва, пошкодженої внаслідок російського обстрілу, а також розвитку інфраструктури теплозабезпечення, зокрема, посилення її енергонезалежності.

Також  GIZ готує до відновлення частину відділення у міській лікарні.

Аби обговорити хід виконання вказаних субпроєктів, до нашого міста завітали представники агентства  GIZ. Делегацію очолив директор проєкту Ерік Швайкгардт. Його супроводжувала регіональний коордитатор проєкту Мар’яна Акішина.

З нашими гостями зустрівся мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. У заході також взяв участь перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов.

Олександр Сєнкевич подякував команді агентства за  підтримку нашої громади.

«Ми дуже цінуємо вашу допомогу. Все, що ви зробили для нас, було вкрай важливим та допомогло місту впоратися з негараздами, які спричинили російські терористи», -  зазначив Олександр Сєнкевич.

Під час зустрічі сторони розглянули поточний стан справ по кожному з проєктів і визначили план подальших дій.

Окремо Олександр Сєнкевич розповів про пріоритети, які перед собою поставила міська влада. Зокрема, це відновлення економіки, що сильно постраждала через війну.

Також мер розповів про створення у Миколаєві протезно-ортезної майстерні. Вже є будівля, де буде розташовано такий заклад. Наразі вирішується питання щодо її ремонту. Окрім цього, наші фахівці проходять навчання у Німеччині. Після вирішення усіх цих питань майстерня розпочне свою роботу.

Детальніше: Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич провів зустріч з представниками німецького агентства GIZ....

Опубліковано: Середа, 09 квітня 2025, 12:30
До Миколаєва з робочим візитом завітали представники теплопостачальної компанії з Данії Друк E-mail

Днями в офісі відновлення та розвитку Миколаївської міської громади відбулася зустріч з представниками комунальної теплопостачальної та енергетичної компанії міста Ольборг Aalborg Forsyning. До Миколаєва прибули проєктна менеджерка компанії Хелле Медсен, керівник відділу спільного секретаріату, преси та юридичних питань Tобіас Юуль Дуелунд, радниця з питань клімату та навколишнього середовища Анна Катріна Ааен Хансен. Також на зустрічі були присутні голова офісу посольства Королівства Данія в Миколаєві Якоб Хансен та радник з питань співробітництва офісу Артем Васалатій.

Приймали гостей заступники Миколаївського міського голови Віталій Луков та Сергій Коренєв, начальниця департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Алла Луцька.

Під час зустрічі обговорили питання зменшення залежності міста від традиційних джерел енергії, модернізацію тепломереж, впровадження систем енергоменеджменту на муніципальному рівні та підвищення рівня обізнаності громади щодо енергоефективних рішень.

У підсумку домовилися про обмін технічним досвідом, розгляд можливостей участі у спільних грантових програмах, а також продовження діалогу щодо впровадження пілотних проєктів з енергоефективності у Миколаєві. Іноземні партнери висловили зацікавленість щодо їх участі в реалізації заходів, які сприятимуть підвищенні енергоефективності на об’єктах соціальної та критичної інфраструктури нашого міста.

Джерело:

Інформаційне агентство "Новий Регіон"

https://n-region.org/nikolaev/23400-do-mikolayeva-z-robochim-vzitom-zavtali-predstavniki-teplopostachalnoyi-kompanyi-z-danyi.html

 

Опубліковано: Вівторок, 08 квітня 2025, 10:43
Весняна посівна-2025 – Миколаївщина в ТОП-5 за темпами сіву Друк E-mail

 

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

Станом на 4 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 926 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Також аграрії розпочали сівбу соняшнику.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, передає Інше ТВ.

Наразі найбільша площа посівів припадає на ячмінь — 551,8 тис. га. Ярої пшениці вже засіяно 116,5 тис. га, гороху – 164,3 тис. га, вівса – 82,3 тис. га.

Регіони-лідери за темпами сівби:

Одеська область: 92,3 тис. га (пшениця –5,8 тис. га, ячмінь – 30,1 тис. га, горох – 51,9 тис. га, овес – 1,3 тис. га);

Тернопільська область: 87,4 тис. га (пшениця – 14 тис. га, ячмінь – 63,8 тис. га, горох — 4,1 тис. га, овес – 5,1 тис. га);

Полтавська область: 83,2 тис. га (пшениця – 4,2 тис. га, ячмінь – 66,5 тис. га, горох — 9,4 тис. га, овес – 3,1 тис. га);

Миколаївська область: 73,6 тис. га (пшениця – 4,5 тис. га, ячмінь – 42 тис. га, горох – 26,5 тис. га, овес – 0,6 тис. га);

Вінницька область: 72,6 тис. га (пшениця – 11,5 тис. га, ячмінь – 53 тис. га, горох – 7 тис. га, овес – 1,1 тис. га);

Соняшнику засіяно 33 тис. га.

Цукрові буряки засіяні на площі 64,8 тис. га.

Соя засіяна на площі 2,6 тис. га.

Як нагадують в Мінагрополітики, загалом у 2025 році заплановано засіяти понад 5,7 млн га ярих зернових та зернобобових культур, що відповідає рівню 2024 року. Головною особливістю нового сезону стане збільшення площ під ярою пшеницею на 28%, до 222,8 тис. га. Такі зміни в структурі посівів відповідають стабільному попиту на пшеницю з боку переробних підприємств та експортерів.

Як повідомляло Інше ТВ, станом на 28 березня на Миколаївщині було засіяно 60,1 тис. га.

Джерело:

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

https://inshe.tv/economics/2025-04-04/913795/

 

Опубліковано: П'ятниця, 04 квітня 2025, 13:20
Майже мільярд гривень спрямують на утримання доріг Миколаївщини Друк E-mail

На Миколаївщині планують витратити близько 1 мільярда гривень на утримання та ремонт доріг.

Повідомляє система Prozorro.

Роботи охоплять 3300 кілометрів шляхів, де передбачено вирівнювання дорожнього покриття, укріплення узбіч, ремонт мостів та інші заходи для покращення інфраструктури.

Джерело:

© Миколаївська Правда

https://www.nikpravda.com.ua/majzhe-milyard-gryven-spryamuyut-na-utrymannya-dorig-mykolayivshhyny/

 

Опубліковано: П'ятниця, 04 квітня 2025, 12:58
У Чорноморській громаді на Миколаївщині - критична ситуація з наповненням бюджету (Ексклюзив) Друк E-mail

Фото Алли Мірошниченко Укрінформ 

Укрінформ

У прифронтовій Чорноморській громаді на Миколаївщині, населення якої за рахунок внутрішньо переміщених осіб (ВПО) збільшилося майже вдвічі, склалася критична ситуація з наповненням бюджету.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив Чорноморський сільський голова Андрій Дмитренко.

«Чорноморська громада знаходиться за 5,5 км від окупованої Кінбурнської коси, а наш острів Козачий (раніше Майський - ред.) практично є зоною бойових дій. До повномасштабного вторгнення у нас проживало 5,4 тисячі людей у 12 населених пунктах. Виїхало 1300 місцевих жителів, але натомість приїхало 3,5 тисячі ВПО. Немає жодного вільного будинку. Переважна більшість – з міста Очакова. У нас трішки легше з обстрілами, хоча теж потерпаємо», - розповідає Дмитренко.

За його словами, значних руйнувань зазнав дитячий садок, школа, сільський клуб, також пошкоджено 24 будинки.

Але чи не найбільшою проблемою на сьогодні є бюджет громади. Адже до повномасштабного вторгнення він майже наполовину наповнювався за рахунок роботи курортної інфраструктури.

«Ми знаходимося на березі моря, тож природно, що у нас було чимало баз відпочинку, закладів харчування тощо. Але вже три роки все це не працює. Море, вихід на пляжі – все закрите. Проблем додалося, коли у нас забрали ще й ПДФО військових, за рахунок якого ми хоч якось виживали. Тому зараз ситуація з наповненням бюджету критична», - сказав очільник громади.

Також, додав він, наразі є велика проблема з працевлаштуванням. Адже всі підприємства, які були, навіть критичної інфраструктури, не працюють. Дещо допомагає центр зайнятості, який залучає безробітних до громадських робіт та благоустрою територій.

«У нас вистачає продуктів харчування та всього необхідного для проживання. Все це нам завозять. Але зараз ми порушуємо питання перед обласною владою про ремонт альтернативної дороги на Очаків. Бо проїзд головною стає небезпечним», - наголошує Дмитренко.

Він також звертає увагу ще на одну проблему - засилля контролюючих органів: починаючи з прокуратури і закінчуючи усіма іншими.

«Зараз, скажімо, ми потрапили під комплексну екологічну перевірку. Це дуже напружує, відволікає від вирішення головних проблем. Попри війну, кількість паперової роботи не тільки не зменшилася, а й зросла. І це при тому, що у нас не укомплектований штат працівників – люди виїхали, а взяти нових немає можливості - нічим платити», - стверджує голова.

На його думку, так бути не повинно у принципі, а під час війни і поготів.

Як повідомляв Укрінформ, вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів з тилових регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.

Фото Алли Мірошниченко

Джерело:

Укрінформ

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3978393-u-cornomorskij-gromadi-na-mikolaivsini-kriticna-situacia-z-napovnennam-budzetu.html

 

Опубліковано: П'ятниця, 04 квітня 2025, 12:43

Vyzir O. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Всі права застережено.