СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20176392
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1313
9928
11241
46053
333161
20176392

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-05 03:54

Економіка

Миколаїв готується до будівництва нової транспортної розвʼязки Друк E-mail

 

Відновлення і розвиток логістичної інфраструктури – один із пріоритетів Агентства відновлення.

Нещодавно було прийнято рішення Уряду про передачу двох мостових переходів в місті Миколаєві (Варварівський та Інгульськуий) до державної власності.

Саме через ці мости проходить увесь транзитний транспорт, що рухається південними регіонами України, в тому числі – вантажний транспорт у межах зернового коридору.

Ще з 1989 року ведуться розмови про необхідність обходу Миколаєва. Оскільки альтернативних шляхів немає, покриття автодоріг руйнується, а мости вже перебувають в аварійному стані.

З початком повномасштабного вторгнення, коли ворог зруйнував залізничне сполучення, це особливо актуально.

Щодня сотні тисяч тонн вантажів перевозять через мости, побудовані понад півстоліття тому. Та через таке навантаження потребують негайного ремонту.

Вже найближчим часом буде проведене детальне обстеження і встановлено їх фактичний стан, залишковий ресурс, можливі навантаження та необхідні заходи з їх ремонту чи реконструкції.

Наразі ж Агентство відновлення працює над проєктом будівництва автошляху в обхід Миколаєва. Проєкт розроблено спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Це важливо для того, щоб розвантажити автошляхи обласного центру й відремонтувати Варварівський та Інгульський мости. Час проїзду в обхід Миколаєва становитиме всього 8 хв, тоді як зараз через місто – 1 годину.

У попередні роки Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва та замовила проєкт будівництва.

Паралельно зі збереженням існуючих споруд розпочинаємо будівництво транспортної розвʼязки на трасі М-14 км 121+360 протяжністю 3,5 км, яка є першим етапом будівництва обходу Миколаєва. Тут буде побудовано 3 нові шляхопроводи.

Далі працюємо над проєктами реконструкції автошляху М-14 на ділянці км 110+000 – км 126 + 000 (у грудні маємо отримати експертизу), будівництво мостового переходу через Південний Буг (завершуємо проєктування) та будівництво розв’язки, М-14 км 142+800.

Вже найближчим часом буде оголошено тендер на будівництво розвʼязки.

Запрошуємо компанії взяти участь у закупівлях.

 Посилання на презентацію проєкту.

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/mykolayiv-gotuyetsya-do-budivnytstva-novoyi-transportnoyi-rozv-yazky/

© Миколаївська Правда

Опубліковано: П'ятниця, 01 грудня 2023, 10:57
Прага передала «Миколаївелектротрансу» автовишки Друк E-mail

 

Александр Пепелов

30 листопада у Празі підписано документи про передачу спецтехніки для комунального підприємства "Миколаївелектротранс".

Про це повідомляє Миколаївська міськрада.

Дві автовишки використовуватимуться для обслуговування та ремонту контактної мережі.

Важливу гуманітарну допомогу надала Миколаєву транспортна компанія столиці Чехії.

Керівник "Миколаївелектротрансу" Юрій Сметана подякував партнерам за системну допомогу нашій громаді.

Раніше місто отримало від муніципалітету Праги два автобуси, 8 генераторів та 226 дизельних обігрівачів.

Планується, що автовишки прибудуть до Миколаєва у середині грудня.

Джерело: https://novosti-n.org/ua/news/Praga-peredala-Mykolayivelektrotransu-avtovyshky-281202

Миколаївська обласна інтернет-газета«Новини N»

Опубліковано: П'ятниця, 01 грудня 2023, 09:50
Миколаївські депутати мають намір добитися спрощення процедури переходу на індивідуальне опалення Друк E-mail

 

Депутати Миколаївської міськради збираються звернуться до Верховної Ради та Кабміну щодо внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та наказу Мінрегіонрозвитку «Про затвердження Порядку відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води». Тобто, депутати хочуть спростити для жителів Миколаєва процедуру переходу від централізованого опалення до індивідуального.

Як повідомляє Миколаївська міськрада, таке рішення було прийняте 28 листопада в ході чергового пленарного засідання сесії міськради.

Зазначається, що розробником проєкту рішення виступив депутат Федір Панченко. зауважив, що квітні цього року міський голова Олександр Сєнкевич та міськрада зверталися до голови НАК «Нафтогагаз України» для забезпечення всебічної допомоги ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» у підготовці до опалювального сезону. А також - можливості передачі теплових мереж ТЕЦ у власність міста. Проте цю пропозицію було відхилено.

Нагадаємо, що з 14 листопада в Миколаєві стартував опалювальний сезон. Проте, як зазначається у дописі міськради, по факту, станом на 28 листопада більше 90 багатоповерхівок міста, що обслуговуються ТЕЦ, досі без тепла.

Для тисяч миколаївців питання переходу на індивідуальне опалення – питання актуальне. Однак дозволяється це робити тільки якщо станом на час прийняття закону «Про житлово-комунальні послуги» в будинку вже від'єднано від центрального теплопостачання 50 і більше відсотків абонентів. Це, фактично, унеможливлює від'єднання від централізованої системи.

«Складається ситуація, коли «Миколаївська ТЕЦ» не може надати опалення і одночасно не відпускає громадян, щоб вони вирішували вказане питання самостійно», - каже Панченко.

Саме тому депутати звертаються до Кабміну та Верховної Ради з проханням внести зміни до вищезазначеного закону та наказу Кабміну, щоб забезпечити громадянам таку можливість.

У Миколаївській міськраді додають, що у КП «Миколаївоблтеплоенерго» не виникло великих проблем з початком опалювального сезону. Більше того, наразі спеціалісти  «Миколаївоблтеплоенерго» допомагають ТЕЦ на всіх ділянках проводити ремонтні роботи.

Джерело: https://grivna.ua/publikatsii/mikolayivski-deputati-mayut-namir-dobitisya-sproshennya-proceduri-perehodu-na-individualne-opalennya

Гривна

Опубліковано: Четвер, 30 листопада 2023, 09:16
Підготовка до відбудови та розвиток економіки: Миколаїв працює з ПРООН Друк E-mail

 

Миколаїв разом із партнерами продовжує працювати над розвитком економіки та плануванням проєктів відновлення. Зокрема, триває співпраця з Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання».

Ініціатива спрямована на посилення сталого та «зеленого» розвитку міст, економічне зростання та розвиток міських інновацій, а також впровадження «портфельного підходу» до управління містом із максимальними вигодами для жителів.

Раніше міська рада повідомила, що у 2021 році лише два українських міста — Миколаїв та Тернопіль — були обрані ПРООН для впровадження «портфельного» підходу в міському розвитку.

Якщо коротко, суть цього інструменту така: на основі аналізу даних місто визначає ключові напрямки розвитку економіки. Потім розробляє короткострокові проєкти, відпрацьовує їх, а найбільш ефективні — масштабує.

«Місто отримало нові можливості, які допоможуть вирішити питання швидкого економічного відновлення після війни, — коментує мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. — Побудувати краще та «зелене» майбутнє з урахуванням гендерних, інклюзивних та інноваційних аспектів міського планування».

Детальніше: Підготовка до відбудови та розвиток економіки: Миколаїв працює з ПРООН

Опубліковано: Понеділок, 27 листопада 2023, 16:15
Снігурівська громада Миколаївщини передала найбільшу в Україні площу земель під заліснення (ФОТО) Друк E-mail

 

Снігурівська громада стала переможцем міжнародної екологічної програми FOREST RECOVERY по порятунку лісів, яку реалізовує ДП «Ліси України».

1100 гектарів земель комунальної власності передано громадою Південному лісовому офісу ДП «Ліси України» під заліснення. Це непродуктивні землі, які стануть лісами на території Снігурівщини.

Про це повідомили в Південному лісовому офісі, передає Інше ТВ.

«Снігурівчани раді озелененню. На превеликий жаль, його давно не проводилось в Снігурівській громаді, крім невеличких акцій по озелененню в самій Снігурівці. Що стосується заліснення площ громади, такого не було дуже давно. Самі ми цього не зробимо, тому передаємо цю справу ДП «Ліси України», – розповів Іван Кухта.

Нагадаємо, що Снігурівська громада була окупована вісім місяців 2022 року. Більшість земель засмічено вибухонебезпечними предметами. Лісівники разом з головою громади спланували спільні заходи щодо розмінування переданих територій. Роботи планують провести до весняної лісокультурної кампанії.

Закріпили домовленості висадженням ялинок біля місця вшанування пам’яті визволителям Снігурівки від російських окупантів.

Слід зауважити, що сьогодні відсоток озеленення громади складає 0,3%. Але вона передала найбільшу в Україні площу земель під заліснення. На 1100 гектарах буде висаджено більше 6 мільйонів дерев.

Джерело: https://inshe.tv/mykolayv/2023-11-24/810177/

© Inshe.tv

 

Опубліковано: П'ятниця, 24 листопада 2023, 11:33
Миколаїв втратить понад 2 мільярди через вилучення військового ПДФО, - міська рада Друк E-mail

(Фото: depositphotos)

Бюджет Миколаєва в цьому році недоотримає 740 мільйонів гривень через вилучення податку, який сплачують військовослужбовці. У наступному ж році місто не доотримає приблизно 2,7 мільярда гривень.

Про це повідомила директорка департаменту фінансів Віра Святелик на бюджетній комісії Миколаївської міськради.

У 2023 році ПДФО збирають з 1 жовтня по 31 грудня. Це планові показники - близько 740 мільйонів. Окрім цього ПДФО збирають і в подальшому. З 1 січня 2024 року по 31 грудня року, в якому закінчується воєнний стан. На наступний рік це прогнозована сума, яку ми вже називали, 2, 7 мільярда, - прокоментувала Святелик.

Додамо, що 8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який регламентує вилучення з місцевих бюджетів податок на доходи фізичних осіб від зарплат військових та правоохоронців.

Перед цим, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич запевняв, що місто може втрати половину доходів через вилучення військового ПДФО.

У Миколаєві ПДФО з зарплат військових генерує 46% доходів бюджету. Без цих грошей нам не вистачатиме коштів на зарплати, комунальні послуги, обслуговування міста. Наприклад, розв'язання проблеми питної води в місяць коштує 100 млн грн, весь соціально-гуманітарний блок (освіта, культура, соцзахист) – 2 млрд грн на рік, – додає міський голова.

Також депутат міської ради, голова адміністрації Центрального району Олександр Береза в інтерв'ю зазначав, що якщо на державному рівні ухвалять рішення вилучити з місцевих бюджетів податки від військових, Миколаїв може опинитися у складній ситуації. Місто, за його словами, втратить значну частку доходів, що вплине на здатність виконувати важливі програми та розвиватися загалом.

Зазначимо, що 7 вересня депутати Миколаєва звернулися до Верховної Ради з проханням не забирати з бюджету податок з доходів військових.

Джерело: https://intent.press/news/war/2023/u-2024-roci-mikolayiv-vtratit-ponad-2-milyardi-cherez-viluchennya-vijskovogo-pdfo-miska-rada/

Інтент

Опубліковано: П'ятниця, 24 листопада 2023, 10:36
У Миколаєві держпідприємство катастрофічно завалило старт опалювального сезону, - депутат Друк E-mail

 

Яна Денисова

Депутат Миколаївської міськради Федір Панченко заявив, що у Миколаєві ТЕЦ завалила старт опалювального сезону.

Про це він сказав в ефірі програми "Діалог" на телеканалі "МАРТ".

При цьому, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» із завданням пуску тепла своїм абонентам упоралося, хоча працювало разом із ТЕЦ в однакових умовах.

Причин, через які ТЕЦ не вдалося надати мешканцям Миколаєва якісну послугу, Панченко назвав кілька. Це неправильна інвестиційна політика «Нафтогазу», який є власником Миколаївської ТЕЦ, це неправильне розміщення пріоритетів під час проведення робіт керівництвом Миколаївської ТЕЦ.

-Питань найменше до працівників, які зараз на холоді укладають труби, а ось питань до тих, хто керував ними, дуже багато, - сказав Панченко.

Він повідомив, що у міській раді керівництво ТЕЦ звітувало про майже 100% готовність до опалювального сезону.

-Коли дійшло до запуску тепла — половина абонентів без тепла, - резюмував депутат.

За його словами, місто просило передати мережі ТЕЦ на баланс Миколаєва. Як повідомив Федір Панченко, аналогічна ситуація склалася у Кривому Розі – там також ТЕЦ «завалила» роботу.

-Зараз наше комунальне підприємство «підтягує штани» державному, оскільки коли у городян у квартирах холодно, то розбиратися, це через державне чи міське підприємство, ні в кого бажання немає, - підсумував Федір Панченко.

Варто зазначити, що виступ на телебаченні соратника мера, депутата Федора Панченка — чи не перша спроба міської влади якимось чином виправдатися чи пояснити ситуацію. Мер Олександр Сенкевич, незважаючи на масові скарги городян на відсутність опалення, героїчно мовчить.

Джерело: https://novosti-n.org/ua/news/U-Mykolayevi-derzhpidpryyemstvo-katastrofichno-zavalylo-start-opalyuvalnogo-sezonu-deputat-280754#image-2

НОВИНИ N

Опубліковано: Четвер, 23 листопада 2023, 11:55
Миколаїв може конкурувати з верфями Польщі, Кореї, Китаю, – посол Данії в Україні Друк E-mail

 

Данія, яка взяла шефство над відбудовою Миколаєва та області, планує допомагати нашому регіону не тільки з відновленням житла, критичної інфраструктури та бізнесу.

В перспективі — підтримка колись ключової для Миколаєва сфери суднобудування.

Про це розповів посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.

«Ведемо діалог з Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова, адже кораблебудування – це частина ДНК Миколаєва. Вуз сильно пошкоджений, але будівля структурно міцна, її можна відбудувати. Відновлення роботи закладу поверне молодь, а також, сподіваємося, іноземних студентів. Раніше це було суттєвим джерелом доходу, тому що вони платили за навчання», – ділиться планами пан посол.

Олє Егберг Міккельсен також розповідає, що у Данії є бачення, що миколаївські суднобудівні заводи можуть бути модернізовані і конкурентоспроможні на міжнародному рівні:

«Вони можуть конкурувати з верфями Польщі, Кореї, Китаю і ми не бачимо причин, чому б їм цього не робити. У вас є хороші спеціалісти, зварювальники, сильні традиції. Звичайно, зараз це складно через військову ситуацію. Порт заблокований, не можна вводити і виводити судна, але згодом, сподіваюся, місто знову стане містом суднобудівників. Думаю, тут є величезний потенціал. Данські компанії готові допомогти в цьому».

Посол Данії зазначає, що їх країна більше не будує кораблі, адже це занадто дорого, але в них є військово-морські конструкторські бюро, морські інженери і сильні традиції судноплавства.

«Близько 10% світової торгівлі здійснюються данськими суднами. Тож ми бачимо багато можливостей для співпраці, для взаємодії, яка була б взаємовигідною. У світі багато українських моряків, тому вже зараз є точки дотику. Ми розглядаємо наше партнерство з Миколаєвом як таке, що може стимулювати і повернути суднобудівну традицію до міста», – сказав в інтерв'ю "Економічній правді" Олє Егберг Міккельсен.

Джерело: https://www.niknews.mk.ua/uk/2023/11/23/nikolaev-mozhet-konkurirovat-s-verfjami-polshi-korei-kitaja-posol-danii-v-ukraine/

Миколаївські новини

Опубліковано: Четвер, 23 листопада 2023, 11:13
Миколаїв працює над відновленням суднобудування, — Віталій Кім Друк E-mail

 

Рвачова Анастасія

редактор

Річковий порт у Миколаєві. Фото: Національний Промисловий Портал

Наразі у Миколаївській області одним зі стратегічних завдань є відродження суднобудівництва у регіоні. В ОВА планують відновити повноцінну роботу заводів найближчі 5 років.

Про це в етері національного телемарафону повідомив очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. 

Джерело: https://odesa.novyny.live/mikolayiv-pratsiuie-nad-vidnovlenniam-sudnobuduvannia-vitalii-kim-133820.html

Новини.LIVE

Опубліковано: Четвер, 23 листопада 2023, 10:07
До місцевих бюджетів Миколаївщини в 2023 році мобілізовано вже 642,3 млн грн плати за землю Друк E-mail

Що на 195 млн гривень більше, порівняно з 10 місяцями 2022 року

 

плата за землю (ілюстрація)

Плата за землю є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць Миколаївщини та традиційно залишається у трійці лідерів податкових надходжень до місцевих бюджетів.

Фахівцями ДПС Миколаївщини приділяється значна увага ефективному адмініструванню земельного податку та орендної плати за землю, проводиться активна робота з проведення звірок із землевласниками, землекористувачами, орендарями щодо наявної площі земельних ділянок та використання пільг.

За результатами цієї роботи, у січні – жовтні 2023 року до місцевих бюджетів мобілізовано земельного податку та орендної плати за землю у сумі 642,3 млн грн, що на 195 млн гривень більше, порівняно з 10 місяцями 2022 року. Зокрема, від cуб’єктів господарювання – юридичних осіб до місцевих бюджетів надійшло плати за землю у сумі 455,3 млн грн, від фізичних осіб та громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки, – 187 млн гривень.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

“Звертаємося до власників землі і землекористувачів з проханням своєчасно розраховуватися з бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються на розвиток та вирішення соціально-економічних питань місцевих громад”, – сказано в повідомленні Головного управління ДПС у Миколаївській області.

Джерело: https://korabelov.info/2023/11/424049/do-mistsevykh-biudzhetiv-mykolaivshchyny-v-2023-rotsi-mobilizovano-vzhe-642-3-mln-hrn-platy-za-zemliu/

"Корабелов.ИНФО"

Опубліковано: Вівторок, 21 листопада 2023, 15:38