СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

26774229
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
13777
11294
98444
87049
528796
26774229

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2025-07-05 21:55

Календар

Червень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

ЗМІ

Допомога до 124 тис. грн — кому з українців обіцяють гранти Друк E-mail

 

У Миколаєві стартувала реєстрація на участь у грантовій програмі з підтримки підприємництва. Згідно з умовами, учасникам передбачена фінансова допомога на розвиток власної справи у розмірі до 124 тис. грн (3 тис. доларів).

Про це йдеться у повідомленні пресцентру Миколаївської міськради.

Хто має право взяти участь у програмі допомоги

Як зазначили у міськраді, взяти участь у програмі можуть жителі Миколаївського та Баштанського районів, які мають бізнес-ідеї та планують займатися підприємництвом під час війни.

Згідно з програмою, громадянам нададуть гранти до 124 тис. гривень, які можна буде витратити:

-на купівлю обладнання, інструментів чи техніки (на це можна спрямувати 80% бюджету);

-на придбання сировини, матеріалів, оренду приміщення чи послуг (на це можна спрямувати 20% від розміру допомоги).

До проєкту допустять тільки тих громадян, які:

-не зареєстровані як ФОП, але готові відкрити після проходження відбору у конкурсі;

-можуть дозволити собі пройти п'ятиденне навчання (безкоштовно), зможуть написати бізнес-план і зібрати необхідний пакет документів.

Першочерговість буде надана для деяких категорій громадян. У списку:

-переселенці, ветерани, особи з інвалідністю та їхні родини;

-самотні батьки, багатодітні родини;

-родини з вагітними жінками або немовлятами;

Детальніше: Допомога до 124 тис. грн — кому з українців обіцяють гранти

Опубліковано: П'ятниця, 04 липня 2025, 12:00
Конвокація 2025: у Миколаєві привітали випускників «Могилянки» із завершенням навчання Друк E-mail

 

У Миколаєві привітали випускників «Могилянки» із завершенням навчання

У Миколаєві відбулась урочиста конвокація бакалаврів та магістрів усіх спеціальностей Чорноморського національного університету імені Петра Могили. 

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

Привітати випускників з таким омріяним днем завітали Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, представники керівництва міста та області, батьки та рідні студентів, а також військові.

Урочисту церемонію вручення дипломів відкрив ректор університету Леонід Клименко.

«Завжди пам'ятайте, що наш університет є особливим і на вас лежить відповідальність за його честь. Ви повинні робити все на користь нашої держави, щоб вас цінували за ваші знання. Не бійтесь рухатися вперед. Майте амбіції, ставте перед собою високу мету та досягайте її», - сказав ректор.

Бійці 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади подякували університету за виховання молоді. Вони вручили ректору Леоніду Клименку і всьому викладацькому складу в його особі прапор бригади та відзнаку.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич традиційно вручив дипломи студентам факультету комп’ютерних наук, випускником якого він є. У вітальному слові мер закликав випускників кожен день змінювати себе і нашу державу на краще.

«Вітаю вас зі святом, шановні випускники! Гарні новини: ви закінчили дуже важливий етап у вашому житті і здобули нових друзів, можливо, навіть на все життя. Погані новини: вас зустрічає реальне життя. Кожен з вас може досягти успіхів - це не якась спеціальна робота. Це - просто робота кожного дня над собою. Сьогодні у вашому житті починається новий етап. Бажаю вам усім удачі. Змінюйте на краще себе, нашу державу, приводьте її своєю працею до перемоги і до найкращих нових горизонтів», - привітав випускників Олександр Сєнкевич.

Колишні студенти традиційно підкинули шапочки у повітря - тепер перед ними відкриті всі дороги.

 

Джерело:

ТОВ Інформаційне агентство «Район ін юа»

https://mykolaiv.rayon.in.ua/news/818470-konvokatsiya-2025-u-mikolaevi-privitali-vipusknikiv-mogilyanki-iz-zavershennyam-navchannya

 

Опубліковано: П'ятниця, 04 липня 2025, 11:37
У Миколаєві нагородили переможців та призерів Кубку міського голови з футболу Друк E-mail

 

Підійшли до завершення щорічні змагання за Кубок міського голови з футболу. В понеділок, 30 червня, переможці та учасники турніру отримали свої нагороди. 

Нагадаємо, Кубок Миколаївського міського голови тривав близько двох місяців. За головний трофей змагалися 22 команди різних вікових категорій і в цей день кожен учасник змагань отримав пам’ятну нагороду.  

На урочистій церемонії нагородження були присутні секретар міської радиДмитро Фалько, начальниця управління у справах фізичної культури і спорту міської ради Ірина Бондаренко, директор Центрального міського стадіону В’ячеслав Місаренко, директори спортивних шкіл, тренери та батьки юних спортсменів. 

“Дуже крутий вийшов турнір! Саме на таких змаганнях юні спортсмени мають змогу підвищувати свою майстерність. Кожен з вас вже переможець, тому що ви тут є. Але ваші головні турніри ще попереду. Я вам бажаю, щоб ви якнайкраще проявили себе у майбутньому. Тренуйтесь наполегливо та подякуйте своїм батькам і тренерам, які вас підтримують. Давайте також подякуємо нашим Збройним Силам, адже лише завдяки їм ми можемо проводити в Миколаєві такі заходи. Всіх вітаю з цим святом футболу!” - привітав присутніх Дмитро Фалько.

Головним сюрпризом цьогорічних змагань став особливий подарунок для 22 кращих футболістів турніру. Вони отримали путівки до найбільшого дитячого спортивного табору Trendets Camp. П’ять путівок спортсменам подарував відомий блогер та журналість Дмитро Поворознюк, ще 17 додала Миколаївська міська рада. Таким чином футболісти та футболістки, які найкраще себе проявили в кожній команді протягом змагань, зможуть відпочити і тренуватись у чудових умовах табору. 

Детальніше: У Миколаєві нагородили переможців та призерів Кубку міського голови з футболу

Опубліковано: Вівторок, 01 липня 2025, 12:54
У Миколаївській області стало на 15% менше школярів — один із найгірших показників в Україні Друк E-mail

 

Кількість українських школярів – мінімальна за 30 років

За даними Державної служби статистики, у 2024/2025 навчальному році в Україні навчаються 3,74 мільйона школярів – це найменший показник за останні три десятиліття. Із них приблизно 10% дітей фізично перебувають за кордоном, але залишаються в українській системі освіти.

До 720 тисяч школярів – за кордоном

За даними ООН, серед українських біженців близько 1,4 мільйона – це діти віком від 3 до 17 років. За оцінкою експертів, за кордоном може перебувати до 720 тисяч українських школярів. Офіційної статистики з цього приводу немає, але дослідження ЮНЕСКО показує, що лише у країнах ЄС минулого року навчалося майже 665 тисяч українських дітей шкільного віку.

Причини — війна та страх мобілізації

Батьки вивозять дітей з України через постійну загрозу ракетного обстрілу. У випадку хлопчиків, додатковим фактором стає побоювання можливої мобілізації після досягнення 17-річчя. Виїжджають як хлопчики, так і дівчатка. За результатами опитувань тенденція до виїзду української молоді за кордон після закінчення школи посилюється.

Миколаївщина — серед регіонів із найбільшими втратами

Миколаївська область опинилася серед регіонів, де кількість школярів скоротилася найбільш відчутно — на 15% порівняно з довоєнним періодом. Це один із найвищих показників по країні.

Що каже Міносвіти

Раніше у Міністерстві освіти України підтверджували факт виїзду молоді за кордон після закінчення школи, але наголошували, що не вважають цю тенденцію масовою. Однак, на думку міжнародних організацій та аналітиків, масштаби проблеми можуть бути занижені через відсутність централізованого обліку.

Джерело:

© Миколаївські новини

https://www.niknews.mk.ua/uk/2025/07/01/v-nikolaevskoj-oblasti-stalo-na-15-menshe-shkolnikov--odin-iz-hudshih-pokazatelej-v-ukraine/

 

Опубліковано: Вівторок, 01 липня 2025, 12:42
У Миколаєві на Флотському бульварі демонтували знамениту гармату – городяни обурені Друк E-mail

У вівторок, 24 червня, на Флотському бульварі в Миколаєві робітники комунального підприємства «Миколаївські парки» демонтували старовинну гармату, яка тривалий час служила однією зі знакових локацій міста.

 

Фото з місця подій опублікував краєзнавець Андрій Шинкаренко.

Чи не пам'ятник культури, а об'єкт деколонізації

Як прокоментував начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров, об'єкт не перебував на балансі управління та не є пам'яткою культури. Відтак його відомство не несе відповідальності за демонтаж.

У прес-службі мерії пояснили, що об'єкт усунули в рамках політики деколонізації. Головний архітектор міста Євген Поляков уточнив, що на гарматі було зображено двоголового орла — герба Російської імперії, що порушує українське законодавство про заборону комуністичної та нацистської символіки.

Де тепер гармата?

За словами Полякова, зараз об'єкт тимчасово розміщений на території КП «Миколаївські парки». А Управління культури, національностей та релігії Миколаївської ОДА вже звернулося з проханням передати гармату до Музею суднобудування та флоту як експоната.

Планова заміна плитки?

Видання Міквісті з посиланням на свої джерела повідомляє, що демонтаж також пов'язаний із майбутніми роботами із заміни плитки на набережній. Роботи нібито почнуть саме з тієї ділянки, де стояла гармата. Проте сам головний архітектор стверджує, що жодних офіційних документів на погодження ремонту до нього не надходило.

— До мене не приходили жодні погоджувальні завдання. Формально це можлива ініціатива, але у мене на руках немає жодних планів чи затверджених рішень, — сказав Євген Поляков у коментарі Преступности.НЕТ.

Громадська думка знову проігнорована

Реакція городян на демонтаж гармати вкрай негативна. У соцмережах миколаївці активно обурюються: за їхніми словами, гармата ніколи не викликала асоціацій із СРСР чи царською Росією, а була впізнаваним та улюбленим арт-об'єктом. Тут фотографувалися, призначали зустрічі, показували дітям, якими були морські знаряддя минулих століть.

«Навіщо? Кому вона заважала? — питання, яке найчастіше звучить у коментарях. Люди критикують дії мерії та звинувачують владу в тому, що думку мешканців давно перестали враховувати. Згадують і інші аналогічні випадки, наприклад, демонтаж блакитних ялинок біля будівлі мерії, проведений за особистим дорученням мера Сєнкевича, незважаючи на суспільне невдоволення.

Сьогодні миколаївці все частіше кажуть: влада поводиться так, ніби місто — її особиста власність, а не територія, де голос людей має щось означати.

 

Джерело:

© Миколаївські новини

https://www.niknews.mk.ua/uk/2025/06/24/v-nikolaeve-na-flotskom-bulvare-demontirovali-znamenituju-pushku--gorozhane-vozmuscheny/

 

Опубліковано: Вівторок, 24 червня 2025, 14:00
Миколаївські дзюдоїсти здобули шість нагород у "Південній лізі" Друк E-mail

 

15 червня в Одесі відбувся турнір "Південна ліга дзюдо". У змаганнях взяли участь спортсмени з Миколаєва.

Вихованці ДЮСШ з єдиноборств показали чудовий результат, виборовши шість медалей:

Адель Рябікіна, Артем Рогожинський - 1 місце;

Руслана Рябікіна, Артем Іскра - 2 місце;

Назар Красновид, Даніл Михайленко - 3 місце.

Тренує спортсменів Микола Пустохін.

Вітаємо борців та їх наставника!

 

Джерело:

"Миколаївській Оглядач"

https://obzormk.info/nikolaevskie-novosti/31367-24726-mikolayivsk-dzjudoyisti-zdobuli-shst-nagorod-u-pvdennj-lz.html

 

Опубліковано: Четвер, 19 червня 2025, 16:37
На Миколаївщині значно зросла кількість пожеж в екосистемах: рятувальники назвали причини Друк E-mail

 

Дарина Лапіна

На Миколаївщині кількість пожеж в екосистемах зросла на 76%. Водночас рятувальники відмічають збільшення кількості умисних підпалів.

Цього року ситуація з пожежами в екосистемах Миколаївщини погіршується. Станом на 17 червня, в області вже зафіксовано 843 випадки загорянь у природному середовищі, тоді як за аналогічний період минулого року — лише 479, повідомили в пресслужбі ГУ ДСНС в Миколаївській області.

Рятувальники назвали причини займань, зазначивши, що в області збільшилась кількість умисних підпалів.

«За аналізом причин, простежується тривожна тенденція – збільшується кількість умисних підпалів. Якщо торік їх частка становила 26%, то цьогоріч – уже понад 30%. Водночас дещо зменшилася кількість випадків необережного поводження з вогнем: 63% у 2025 році проти 69% у 2024-му. Проте ці цифри досі надто високі», – йдеться у повідомленні.

Крім того, цього року зафіксовано 10 випадків займань, спричинених дитячими іграми з вогнем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постраждали сотні дерев та червонокнижних рослин: наслідки пожежі на Миколаївщині

Рятувальники нагадали про покарання за випалювання сухостою. За такі дії передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Штрафи за самовільне спалювання сухої рослинності (ст. 77-1 КУпАП):

-громадяни — від 3 060 до 6 120 грн;

-посадові особи — від 15 300 до 21 420 грн;

На територіях природно-заповідного фонду:

-громадяни — 6 120–12 240 грн;

-посадовці — 21 420–30 600 грн;

Кримінальна відповідальність (ст. 245 ККУ):

За пошкодження або знищення зелених зон — штраф від 91 800 до 153 000 грн або обмеження/позбавлення волі на строк від 2 до 5 років;

У разі тяжких наслідків (загибель людей чи масова загибель тварин) — від 5 до 10 років позбавлення волі.

Крім того, у період дії воєнного стану спалювання сухої рослинності може розцінюватися як диверсія (ст. 113 Кримінального кодексу України). За такі дії передбачено: до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото ілюстративне, shutterstock.com.

 

Джерело:

Новини півдня України

https://grivna.ua/publikatsii/na-mykolayivshhyni-znachno-zrosla-kilkist-pozhezh-v-ekosystemah-ryatuvalnyky-nazvaly-prychyny

 

Опубліковано: Середа, 18 червня 2025, 12:08
У Миколаєві все менше учнів та педагогів: Раду просять переглянути реформування шкіл Друк E-mail

 

У Миколаєві все менше учнів та педагогів: Раду просять переглянути реформування шкіл

 

Депутати Миколаївської міськради хочуть направити звернення до Верховної Ради щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» з проханням щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв.

Відповідний проект планують винести на розгляд сесії.

Як сказано в документі, реалізація законопроекту в умовах нинішньої складної соціально-економічної та безпеки ситуації в Україні не на часі і потребує адаптації до реалій, особливо у прикордонних та прифронтових регіонах України.

Ухвалення вищезгаданого законопроекту призведе до низки проблем, зокрема:

-зменшення кількості ліцеїв;

-порушення принципу територіальної доступності повної загальної середньої освіти для претендентів;

-втрати робочих місць педагогічними працівниками;

-обмеження для претендентів прифронтових регіонів доступності до освітніх послуг в умовах військового стану;

- нездатності місцевого бюджету фінансувати здобуття повної загальної середньої освіти в комунальних навчальних закладах;

-обмеження автономії органів місцевого самоврядування щодо самостійного формування мережі навчальних закладів

Також наводяться дані щодо скорочення кількості учнів у Миколаєві: у довоєнний період на початок 2021/2022 навчального року було 46304 претенденти на освіту, у 2024/2025 навчальному році – 37814, зменшення на 18,3% (8490 осіб). Станом на 01.05.2025 у школах міста навчаються 36 545 учнів. Протягом навчального року контингент зменшився на 3,4% (1269 осіб).

Повідомляється, що у разі скорочення кількості шкіл буде важко гарантувати безпеку учням, які втратять можливість навчатися в закладах поряд із місцем проживання та будуть змушені їхати до найближчого ліцею чи коледжу.

Детальніше: У Миколаєві все менше учнів та педагогів: Раду просять переглянути реформування шкіл

Опубліковано: Середа, 18 червня 2025, 11:59
Мер Миколаєва поставив ультиматум депутатам: без реорганізації медзакладів – криза фінансування та скорочення міських програм Друк E-mail

 

Міський голова Миколаєва заявив, що якщо депутати знов не підтримають питання щодо реорганізації медичних закладів у місті, як того вимагає законодавство, то він зніме з себе відповідальність за подальші фінансові проблеми в цих лікарнях та поліклініках.

При цьому, кошти на їх дофінансування доведеться знімати з міських програм, ремонту доріг, закупівлі медичного обладнання та інших важливих напрямків.

Про це він заявив в програмі “Діалог” на ТРК “МАРТ”.

Як відомо, депутати міськради виключили з порядку денного сесії питання про реформування медзкладів Миколаєва. Реагуючи на це, мер закликав депутатів “готувати гроші”.

Олександр Сєнкевич зауважив, що через війну миколаївський бюджет суттєво зменшився, тому місто потребує дофінансування з державного бюджету у вигляді субвенцій, які перед центральною владою відстоює очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім, також про проблеми з фінансуванням кажуть, як президентові, так і різним міністрам, коли вони відвідують регіон.

Що ж стосується реорганізації первинної ланки медичної допомоги, то мер нагадав, що у місті змінилась кількість людей, які отримують медичні послуги і в 2026 році Міністерство охорони здоровʼя має на меті перевірити, чи всі нараховані кошти за пацієнтів були використані правдиво, чи всі ці люди, з якими укладені декларації перебували на території України і могли отримати медичну послугу.

— І фактично, може так виявитись, що зараз не всі ті люди є і це означає, що фінансування за заключеними деклараціями скоротиться, – вказав він.

Також мер додав, що ні в якому разі не йдеться про скорочення лікарів, медсестер та іншого медичного персоналу під час обʼєднання медзакладів, зменшать кількість адміністративного персоналу, адже при обʼєднанні залишиться один керівник, одна централізована бухгалтерія.

— За нашими підрахунками, за рік буде зекономлено 14 мільйонів гривень, і цими коштами можна буде дофінансувати зарплати медичних працівників. А що відбувається? У того є брат, у того є сват, а той хоче працювати, тобто економічного обгрунтування цьому обʼєднанню більш ніж достатньо, щоб це зробити. Психологічного чи політичного обгрунтування – дуже мало, тому що звільнять тих людей, які там працюють. Звичайно, але це не медичні працівники, а люди, які мають суміжні професії. І до мене приходять різні люди, кажуть: “Це ж той-той-той родич”. На що я відповідаю: “Дивіться в наступному році в нас не буде цих грошей і нам прийдеться все одно шукати ці гроші, або потрібно з бюджету їх дофінансовувати, тобто скорочувати якісь програми, наприклад, закупівлю якогось медичного обладнання і витрачати його на зарплати цих людей або економити електроенергію, працювати не 5 днів на тиждень, не шість днів на тиждень, а три”. До чого це призведе? До того, що у всіх зменшиться зарплата, тому що кількість грошей буде визначатися не кількістю працівників, а кількістю людей, які потребують медичних послуг, – зазначив мер.

Детальніше: Мер Миколаєва поставив ультиматум депутатам: без реорганізації медзакладів – криза фінансування та...

Опубліковано: Вівторок, 17 червня 2025, 13:30
Миколаївська міська лікарня швидкої медичної допомоги отримала допомогу від Німеччини Друк E-mail

 

Миколаївська міська лікарня швидкої медичної допомоги отримала допомогу від Німеччини

 

Миколаївська міська лікарня швидкої медичної допомоги, за сприяння міста Ганновера, отримала партію необхідних витратних матеріалів для VAC-апарату, який використовується для лікування складних ран за допомогою вакуумної терапії. 

«Хочу щиро подякувати всім, хто зробив це можливим. Медичний університет Ганновера, професор Ламмерт, ініціатива Medical Support for Ukraine, громада Тимофія, Мартін Шотт, Ротарі-клуб Айленріде, який профінансував доставку до Миколаєва, земля Нижня Саксонія, що підтримала закупівлю, і, звісно, волонтери — ваша участь відчувається дуже сильно. Дякую за підтримку», — сказав міський голова Олександр Сєнкевич.

 

Джерело:

ТОВ Інформаційне агентство «Район ін юа»

https://mykolaiv.rayon.in.ua/news/814290-mikolaivska-miska-likarnya-shvidkoi-medichnoi-dopomogi-otrimala-dopomogu-vid-nimechchini

 

Опубліковано: Вівторок, 17 червня 2025, 12:15

Vyzir O. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Всі права застережено.