СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

17796035
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
2555
9176
11731
334625
237254
17796035

Ваша ІР адреса: 172.20.0.2
2023-05-30 07:21

Календар

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Березанський район

Березаньска ЦБС у ІІІ кварталі 2013 року Друк E-mail

 

З метою впровадження в практику роботи новітніх інформаційних технологій, представники Березанської центральна бібліотечна система приєдналися до участі в таких інноваційних проектах:

  • Ярмарок бібліотечних інновацій«Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», м. Сімферополь, 17-18 липня;
  • Ярмарок бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємося вперед», Київ, 24-25 вересня;
  • тренінг "Адвокація в бібліотеці", Миколаїв, 10-11 вересня 2013;
  • Регіональна школа професійного розвитку «Бібліотека і сучасний світ дитини», Миколаїв, 18 вересня.

 Дбаючи про готовність бібліотечних закладів до осінньо-зимового періоду,придбано електричні конвектори для 11 бібліотек-філій на суму 6950 грн.

З нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі:

  • 23 липня у стінах районного Будинку культури за організаційної участі Благочинного Березанського району, настоятеля Свято-Покровського храму, протоієрея Олександра Бенедюка, працівників культури та бібліотечної сфери було організовано тематичну концертну програму для жителів району.Почесним гостем заходу став голова райдержадміністрації С.М. Корчевський, який з нагоди ювілейної річниці Хрещення Русі звернувся до земляків зі щирими вітальними словами із побажаннями миру, любові, злагоди та добробуту. Натхненно поздоровив громаду зі святом і його безпосередній ініціатор – протоієрей Олександр, розповівши про важливі події знаменного 988 року. Увазі глядачів було запропонованопоетичні твори та пісенні композиції у виконанні Заслужених артистів України Олександра Сичова та Федора Сичова, а також ансамблю народної пісні «Вільні козаки».
  • 24 липня в районній бібліотеці було проведено годину духовності під назвою “Хрещення Русі – свято духовної радості та національної ідеї”. Серед учасників заходу – начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Н.П. Матвієнко, Благочинний Березанського району, настоятель Свято-Покровського храму, протоієрей Олександр Бенедюк, завідувач сектора внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ райдержадміністрації А.А. Погадаєва,студенти університету ІІІ віку, працівники реабілітаційного відділення, бібліотечні фахівці та найактивніші читачі. Окрім участі в бесіді на тему духовності, запрошені переглянули пізнавальну відео-повість “Сказание о крещенииРуси”, яка в анімаційному форматі відобразила головні передумови поширення християнства на теренах Київської Русі.

З нагоди Дня Незалежності України:

  • 20  серпня в ЦРБ відбулася зустріч з читацьким активом у формі поетичної вітальні під назвою “Березанщинорідна – живописна моя сторона!”.  У теплій, щирій, родинній обстановці запрошені, переважно студенти Університету ІІІ віку, прослухали віршовані твори місцевих авторів – Галини Фікс, Анатолія Чапчая, Миколи Паєва та Валерія Ляшенка. У переліку піднятих тем фігурували любов до рідного краю, повага до родинних цінностей, захоплення мальовничими пейзажами південних просторів та легка ностальгія за молодими роками. Заслуховуючись поезіями земляків, гості й самі надихались жагою до творчості й залюбки виконували улюблені народні пісні та ніжні романси під акомпанемент Олександра Безниська, а також охоче декламували вірші та навіть розважались гуморесками. Приємним завершенням передсвяткової зустрічі стало частування смачним іменинним тортом, виготовленим спеціально на честь двох іменинниць – великої та малої Батьківщини – України та Березанщини.
  • 22 серпня в районній бібліотеці було організовано урочистий захід «Україно, моя Україно!».

26 вересня 2013 року в стінах Березанської центральної районної бібліотеки відбувся ІІ районний Форум працівників бібліотек під назвою «Доступна бібліотека», в якому взяли участь соціальні партнери, активні читачі, спонсори та ветерани бібліотечної справи. На заході було обговорено проблеми та перспективи розвитку сільських бібліотек, підвищення іміджу бібліотечної професії, привернуто увагу органів місцевого самоврядування та всієї спільноти до проблем існування бібліотек на селі, висвітлено досягнення та відзначено кращих представників бібліотечної спільноти Березанщини.

Офіційну частину заходу відкрили очільник Березанської селищної громади О.М. Шлікер й начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Н.П. Матвієнко. Присутнім були запропоновані виступи директора Березанської ЦБС Є.А. Туманової («Створення образу доступної бібліотеки – запорука підвищення її престижу та формування позитивного іміджу»), заступника директора з питань обслуговування дітей І.В. Громової («Бібліотеки району як культурно-інформаційні центри у процесі формування особистості дитини»), бібліотекаря Комісарівської бібліотеки-філії О.Г. Бондаренко («Бібліотека – центр громадської активності села») та бібліографа РДБ І.В. Андраш («Молоді бібліотечні працівники: нове покоління – новий погляд»).

У ході Форуму за сумлінну працю та успіхи в професійній діяльності було нагороджено ряд працівників централізованої бібліотечної системи.Листами Подяки та подарунками директор ЦБС Туманова Є.А. відзначила найактивніших читачів, постійних учасників бібліотечних заходів та спонсорів.Не оминули увагою організатори заходу і ветеранів бібліотечної справи, вручивши їм чудові пам’ятні подарунки на згадку.

Наприкінці офіційної частини Форуму на основі заслуханих доповідей було прийнято низку важливих рішень.Черговим етапом заходу стала презентація власного фахового досвіду сільськими бібліотеками-філіями на «Майданчику інновацій», облаштованому у вестибюлі ЦБР. Перед присутніми виступили завідуюча Новофедорівською бібліотекою-філією З.Ю. Караульна та бібліотекар Рибаківської бібліотеки-філії Т.М. Несуща. А потім усі учасники робочої зустрічі зібрались за частуванням на «бібліотечному пікнічку».

Для читацького активу нашої бібліотеки теж було підготовлено приємний сюрприз – літературний вернісаж, під час якого гості поспілкувались з місцевим поетом Миколою Паєвим.

Не лишилась без приємностей і дитяча аудиторія, для якої було влаштовано свято «Цей дивовижний світ бібліотека» з відзначенням активних користувачів бібліотеки для дітей, внесених до Бібліотечної Книги рекордів. Окрім того, дітлахам було запропоновано акцію «Повітряні книжкові герої», флеш-моб «Я люблю свою бібліотеку», парад книжок, послуги бібліотечного кінозалу «Мультиплекс», килим казок «В гості до Шагразади», геймерські змагання, фотографування з ляльками та ще безліч цікавих речей.

У вересні 2013 року відкритодистанційний консультаційний центр для підприємців. В окремому кабінеті обладнано інформаційний куточок поряд з автоматизованим робочим місцем, налаштовано програму Skype для участі в онлайн-навчаннях. З метою створення інформаційної бази для самостійної діяльності підприємців оформлено тематичний стенд «Підприємцю на замітку» та книжкову виставку «Поради для підприємницької діяльності».

Забезпечено функціонування пунктівдоступу громадян до офіційної інформації на базі ЦРБ та сільських бібліотек-філій.

Продовжують роботу центри вільного доступу до мережі Інтернет з автоматизованими робочими місцями: ЦРБ – 2, РДБ – 4, Тузлівська б/ф – 3, Коблівська – 3, Новофедорівська – 3 б/ф. З метою поширення інформації щодо безкоштовного доступу та використання Інтернет-ресурсів було проведено цикл занять з підвищення комп’ютерної грамотності для населення на базі ЦРБ, Тузлівської, Новофедорівської та Коблевської бібліотек-філій  відповідно «Інтернет як засіб спілкування для літніх людей», «З комп’ютером на «ти», «Скайп – це спілкування без обмежень», «Комп’ютер для пенсіонерів».

Опубліковано: Вівторок, 08 жовтня 2013