СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

14874394
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1326
11061
54581
207316
308295
14874394

Ваша ІР адреса: 172.20.0.5
2022-06-25 05:19

Календар

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Культура

Інформація про стан роботи спортивної галузі області за 2012 рік Друк E-mail

 

З метою якісної реалізації державної політики з питань фізичної культури і спорту діє Програма розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на період до 2012 року, затверджена рішенням Миколаївської обласної ради від 12.01.06 року за № 8, яка враховує особливості регіону і має відповідні завдання щодо подальшого розвитку фізичної культури і спорту в регіоні за такими основними напрямами як: фізкультурно-оздоровча та спортивна робота за місцем навчання; фізкультурно-оздоровча робота за місцем роботи громадян; фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність серед інвалідів; фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед сільського населення; подальший розвиток спорту вищих досягнень з неолімпійських видів спорту та матеріально-спортивної бази; подальший розвиток ветеранського та резервного спорту; розвиток матеріально - технічної бази спорту.

Систематизована робота щодо діяльності галузі фізичної культури і спорту в області здійснюється управлінням з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації шляхом координації дій фізкультурно-спортивних установ, організацій, закладів усіх форм власності, а також встановленням контролю за діяльністю громадських об'єднань, спортивних федерацій, асоціацій, спілок, інших організацій, що впроваджують фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність.

На Миколаївщині розвиваються 76 видів спорту, з яких: 31 — літні олімпійські види спорту; 3 − зимові олімпійські види спорту; 28 − неолімпійських видів спорту; 5 − технічно-прикладних видів спорту; 9 — видів спорту інвалідів.

Управлінням з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації спільно з відділенням національного олімпійського комітету України в Миколаївській області, обласними фізкультурно-спортивними товариствами, федераціями з видів спорту визначено 11 пріоритетних для області олімпійських видів спорту: баскетбол, бокс, боротьба греко-римська, велоспорт - шосе, веслування академічне, веслування на байдарках і каное, вітрильний спорт, кінний спорт, стрибки на батуті, стрибки у воду, фехтування.

Фізкультурно-спортивна галузь Миколаївської області налічує 4 обласних фізкультурно-спортивних товариства, обласне управління з фізичного виховання, 59ДЮСШ і СДЮШОР, 2 школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ), 2 центри олімпійської підготовки (ЦОП), 87 обласних осередків Всеукраїнських федерацій з видів спорту, 3 центри фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», регіональний центр спорту інвалідів «Інваспорт», 47 спортклубів.

У 2012 році з обласного бюджету виділено1 215,456 тис. грн. (планувалось 1000,0 тис. грн.), на проведення реконструкції та модернізації спортивних об'єктів

 883,056 тис. грн. виділено на реконструкцію та ремонт МОККДЮСШ;

 332,4 тис. грн.. виділено на ремонт спортивної бази МОШВСМ.

З початку року для спортивних закладів області за рахунок коштів, що передаються до спеціального фонду обласного бюджету, придбано спортивний інвентар та обладнання на суму 127,0 тис. грн..

Установами, які знаходяться в оперативному підпорядкуванні управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, ведеться систематизована робота щодо залучення позабюджетних коштів на розвиток галузі, отриманих за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з законодавством. У 2012 році для спортивних закладів Миколаївщини придбано спортивний інвентар та обладнання насуму 49,8 тис. грн..

В області якісно функціонує система фізкультурно-спортивної та реабілітаційної роботи з інвалідами, яку координує Миколаївський регіональний центр спорту інвалідів «Інваспорт». Фізкультурно-реабілітаційна робота в Миколаївській області ведеться серед інвалідів 4 нозологій: з ураженням опорно-рухового апарату, з вадами розумового та фізичного розвитку, вадами слуху та вадами зору.

Різними формами фізкультурно-спортивної роботи серед інвалідів охоплено 970 чол., з них 695 школярів.

Постійними заняттями в спортивних секціях «Інваспорта» охоплено 300 чол., з них 152 школяра.

Серед спортсменів центру 5 Заслужених майстрів спорту України, 16 майстрів спорту України міжнародного класу, 15 майстрів спорту України, та 8 кандидатів у майстри спорту України.

До складу збірних команд України входять 40 спортсменів «Інваспорту» Миколаївської області, з них 9 чоловік взяли участь у Паралімпійських іграх 2012 року та завоювали 1 золоту та 2 бронзові нагороди .

За контрактами з Українським центром «Інваспорт» працюють 19 спортсменів-інструкторів та 4 тренера Миколаївської області. Велику підтримку для розвитку спорту вищих досягнень має надання стипендій для видатних спортсменів та їх тренерів. В цьому році  8 спортсменів та 3 тренера отримують стипендію Президента України, 9 чоловік - обласну стипендію та 2 - стипендію міського голови.

Миколаївські спортсмени взяли участь у ХІV Паралімпійських іграх в м. Лондоні: Щепанський Юрій  (настільний теніс), Позняк Тетяна, Бажуков Михайло  (фехтування), Жумело Денис, Панібратець Євген  (плавання), Снісар Марина (легка атлетика, а також  Бойко Геннадій, який завоював золоту нагороду з плавання, Клименко Юлія, яка виборола бронзову нагороду з настільного тенісу та Куделя Світлана, яка виборола бронзову нагороду з легкої атлетики.

В Миколаївській області ефективно функціонує потужна система підготовки спортсменів вищої спортивної майстерності, про що свідчать результати їх виступів на Всеукраїнській та міжнародних аренах.

У 2012 року Миколаївські спортсмени вибороли 53 медалі на чемпіонатах світу та  Європи, з них в олімпійських видах спорту 19 нагород: 5 золотих, 6 срібних, 8 бронзових медалей, 34 медалі з неолімпійських видів спорту: 9 золотих, 8 срібних та 17 бронзових медалей, а також 68 нагород вибороли спортсмени-інваліди: 25 золотих, 30 срібних та 13 бронзових медалей.

Миколаївці взяли участь у XXXОлімпійських іграх в м. Лондоні: Нікітін Юрій (стрибки на батуті), Холязніков Антон, Гребенников Віктор, Колеснікова Тетяна, Шпак Андрій, Буряк Олена (академічне веслування), Стьопіна Віта, Холоша Олена, Демидова Ганна (легка атлетика), Бочкарьова Єлізавета, Грівко Андрій (велоспорт), Кваша Ілля, Федорова Олена (стрибки у воду), Харлан Ольга  (фехтування), яка завоювала бронзову нагороду.

В області функціонують 53 спортивних клубів, які надають доступні та якісні фізкультурно-спортивні послуги населенню як з олімпійських видів спорту, так і з неолімпійських.

Начальник управління О.В.Садовський

Опубліковано: Вівторок, 22 січня 2013