СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20176745
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1666
9928
11594
46406
333161
20176745

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-05 04:51

Культура

Миколаївські театри візьмуть участь у XXV Міжнародному фестивалі “Мельпомена Таврії” Друк E-mail

 

З 8 по 16 вересня театрали показуватимуть прем’єрні вистави, обмінюватимуться досвідом та знайомитимуть глядача з мистецтвом народженим в умовах війни.

Про підготовку до фестивалю та вплив “Мельпомени Таврії” на мистецьку спільноту кореспонденти Суспільного поговорили з представниками миколаївських театрів.

Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії

Театр бере участь у фестивалі “Мельпомена Таврії” з часів його заснування у 1999 році. Драми, комедії, трагедії, оперети та опери, мюзикли — за 25 років існування фестивалю Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії поставив 25 вистав.

“На “Мельпомені” завжди можна було подивитися роботи молодих режисерів, поспілкуватися з ними, домовитись про потенційну постановку, зустріти вітчизняних драматургів, почитати нові п’єси або зустріти досвідчених театральних критиків та обмінятися думками про вистави та п’єси, які ставляться в Україні. До речі, декілька режисерів, роботи яких ми бачили на фестивалі, потім ставили вистави у нашому театрі”, — розповів керівник літературно-драматургічної частини Богдан Головченко.

У 2023 році на сцені театру поставлять виставу “Родина напрокат” режисера Євгенія Резніченка. Це історія про багатія, який винаймає людей, щоб вони грали ролі його дружини, дочки, друга. Вистава відбудеться 8 вересня.

“Нам здається, що вистава “Родина напрокат” буде цікава глядачам ще й, як би це дивно не прозвучало, з технічної точки зору. Вистава вирішується як знімальний майданчик телевізійного реаліті-шоу. На сцені будуть присутні гримувальні столики, студійні освітлювальні прилади, діють менеджер сценічного майданчика, реквізитор, монтувальники, а також людина з камерою”, — говорить Богдан Головченко.

Відео з камери транслюватиметься у реальному часі на світлодіодний екран, що дасть змогу глядачам детально відстежувати емоції акторів.

“Це дає можливість побачити обличчя акторів крупним планом. Нам здається, що цей досвід буде цікавий тим, що зазвичай глядачі, крім перших 3-4 рядів, не можуть побачити очі та емоції на обличчі настільки чітко”, — розповів керівник літературно-драматургічної частини.

 

У виставі гратимуть: заслужений артист України Максим Руденко (Олександр), заслужена артистка України Ірина Бубенко (Мелія), Оксана Арнаут (Елеонора), Олег Мамикін (Машу), Наталія Рижкова (Вірджинія), Іван Гобокан (Поло).

Ролі працівників сценічного майданчика виконують: Анна Матійченко (менеджер майданчика), Анна Тютенко (реквізитор), Віктор Висоцький (людина з камерою), а також наші монтувальники Сергій Бригарчук, Олександр Ліщенко, Євген Мельников.

“Театральні фестивалі — це і розрада для цивільних, і можливість трохи “перемкнутися” для тих військових, які знаходяться у відпустці чи на лікуванні і можуть прийти до театру. Театр намагається виконувати і терапевтичну функцію, якщо можна так сказати. Це не тільки розваги”.

Миколаївський академічний художній драматичний театр

Театр також бере участь у фестивалі “Мельпомена Таврії” з часів його заснування. У 1999 році вперше в рамках фестивалю показали глядачам виставу “Верона. Ще одна історія кохання”. А під час ХХ фестивалю театр приймав колективи на своїй сцені.

“Майже щороку колектив театру бере участь у фестивалі “Мельпомена Таврії”, який є знаковим для нашої держави. Навіть минулого року ми брали участь онлайн, а цьогоріч відбудеться і в Херсоні показ, і на базі нашого театру. А також прем’єра херсонського театру, вони зараз не можуть грати на власній сцені, тому ми люб’язно представляємо нашу “сцену на сцені”, — розповів директор-художній керівник театру Артем Свистун.

На миколаївській сцені 9 вересня покажуть виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша “Позивний “Горобчик” режисера Наталі Ворожбит. Це моновистава про військовослужбовицю ЗСУ Наташу, яка, перебуваючи на межі життя і смерті, згадує свого коханого Сергія, який вперше привіз її на схід та показав, що таке війна.

“Головна місія кожного театру саме під час війни допомагати і відбудовувати нашу державу, як незламну, як непереможну, як вільну. І тому наш колектив разом з херсонським театром не припиняли роботу. Наразі місія театру залишається просвітницькою, і головна місія театру — це підтримка населення”, — сказав Артем Свистун.

Також в рамках фестивалю театр покаже виставу “Проста українська скіфська баба”, створену за романом Тамари Горіха Зерня “Доця”. Твір присвячений подіям весни-літа 2014 року – початку російської агресії проти України. Моновиставу підготувала артистка і керівниця літературно-драматургічної частини Миколаївського академічного художнього драматичного театру Марина Васильєва.

“Вистава буде у форматі “сцена в укритті” у Миколаєві задля безпеки. Поки небезпечно виїжджати в Херсон, але в Херсон найближчим часом, ми поки не можемо афішувати в які дати це буде, але запланований виїзд і зі “Скіфською бабою”, і з нашою дитячою виставою “Котячі історії”, — розповів директор театру.

 

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/mykolayivskyh-teatry-vizmut-uchast-u-xxv-mizhnarodnomu-festyvali-melpomena-tavriyi/

Опубліковано: П'ятниця, 08 вересня 2023