СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20176799
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1720
9928
11648
46460
333161
20176799

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-05 05:01

м. Миколаїв

Миколаїв готується до будівництва нової транспортної розвʼязки Друк E-mail

 

Відновлення і розвиток логістичної інфраструктури – один із пріоритетів Агентства відновлення.

Нещодавно було прийнято рішення Уряду про передачу двох мостових переходів в місті Миколаєві (Варварівський та Інгульськуий) до державної власності.

Саме через ці мости проходить увесь транзитний транспорт, що рухається південними регіонами України, в тому числі – вантажний транспорт у межах зернового коридору.

Ще з 1989 року ведуться розмови про необхідність обходу Миколаєва. Оскільки альтернативних шляхів немає, покриття автодоріг руйнується, а мости вже перебувають в аварійному стані.

З початком повномасштабного вторгнення, коли ворог зруйнував залізничне сполучення, це особливо актуально.

Щодня сотні тисяч тонн вантажів перевозять через мости, побудовані понад півстоліття тому. Та через таке навантаження потребують негайного ремонту.

Вже найближчим часом буде проведене детальне обстеження і встановлено їх фактичний стан, залишковий ресурс, можливі навантаження та необхідні заходи з їх ремонту чи реконструкції.

Наразі ж Агентство відновлення працює над проєктом будівництва автошляху в обхід Миколаєва. Проєкт розроблено спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Це важливо для того, щоб розвантажити автошляхи обласного центру й відремонтувати Варварівський та Інгульський мости. Час проїзду в обхід Миколаєва становитиме всього 8 хв, тоді як зараз через місто – 1 годину.

У попередні роки Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва та замовила проєкт будівництва.

Паралельно зі збереженням існуючих споруд розпочинаємо будівництво транспортної розвʼязки на трасі М-14 км 121+360 протяжністю 3,5 км, яка є першим етапом будівництва обходу Миколаєва. Тут буде побудовано 3 нові шляхопроводи.

Далі працюємо над проєктами реконструкції автошляху М-14 на ділянці км 110+000 – км 126 + 000 (у грудні маємо отримати експертизу), будівництво мостового переходу через Південний Буг (завершуємо проєктування) та будівництво розв’язки, М-14 км 142+800.

Вже найближчим часом буде оголошено тендер на будівництво розвʼязки.

Запрошуємо компанії взяти участь у закупівлях.

 Посилання на презентацію проєкту.

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/mykolayiv-gotuyetsya-do-budivnytstva-novoyi-transportnoyi-rozv-yazky/

© Миколаївська Правда

Опубліковано: П'ятниця, 01 грудня 2023, 10:57
Прага передала «Миколаївелектротрансу» автовишки Друк E-mail

 

Александр Пепелов

30 листопада у Празі підписано документи про передачу спецтехніки для комунального підприємства "Миколаївелектротранс".

Про це повідомляє Миколаївська міськрада.

Дві автовишки використовуватимуться для обслуговування та ремонту контактної мережі.

Важливу гуманітарну допомогу надала Миколаєву транспортна компанія столиці Чехії.

Керівник "Миколаївелектротрансу" Юрій Сметана подякував партнерам за системну допомогу нашій громаді.

Раніше місто отримало від муніципалітету Праги два автобуси, 8 генераторів та 226 дизельних обігрівачів.

Планується, що автовишки прибудуть до Миколаєва у середині грудня.

Джерело: https://novosti-n.org/ua/news/Praga-peredala-Mykolayivelektrotransu-avtovyshky-281202

Миколаївська обласна інтернет-газета«Новини N»

Опубліковано: П'ятниця, 01 грудня 2023, 09:50
Миколаївські депутати мають намір добитися спрощення процедури переходу на індивідуальне опалення Друк E-mail

 

Депутати Миколаївської міськради збираються звернуться до Верховної Ради та Кабміну щодо внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та наказу Мінрегіонрозвитку «Про затвердження Порядку відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води». Тобто, депутати хочуть спростити для жителів Миколаєва процедуру переходу від централізованого опалення до індивідуального.

Як повідомляє Миколаївська міськрада, таке рішення було прийняте 28 листопада в ході чергового пленарного засідання сесії міськради.

Зазначається, що розробником проєкту рішення виступив депутат Федір Панченко. зауважив, що квітні цього року міський голова Олександр Сєнкевич та міськрада зверталися до голови НАК «Нафтогагаз України» для забезпечення всебічної допомоги ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» у підготовці до опалювального сезону. А також - можливості передачі теплових мереж ТЕЦ у власність міста. Проте цю пропозицію було відхилено.

Нагадаємо, що з 14 листопада в Миколаєві стартував опалювальний сезон. Проте, як зазначається у дописі міськради, по факту, станом на 28 листопада більше 90 багатоповерхівок міста, що обслуговуються ТЕЦ, досі без тепла.

Для тисяч миколаївців питання переходу на індивідуальне опалення – питання актуальне. Однак дозволяється це робити тільки якщо станом на час прийняття закону «Про житлово-комунальні послуги» в будинку вже від'єднано від центрального теплопостачання 50 і більше відсотків абонентів. Це, фактично, унеможливлює від'єднання від централізованої системи.

«Складається ситуація, коли «Миколаївська ТЕЦ» не може надати опалення і одночасно не відпускає громадян, щоб вони вирішували вказане питання самостійно», - каже Панченко.

Саме тому депутати звертаються до Кабміну та Верховної Ради з проханням внести зміни до вищезазначеного закону та наказу Кабміну, щоб забезпечити громадянам таку можливість.

У Миколаївській міськраді додають, що у КП «Миколаївоблтеплоенерго» не виникло великих проблем з початком опалювального сезону. Більше того, наразі спеціалісти  «Миколаївоблтеплоенерго» допомагають ТЕЦ на всіх ділянках проводити ремонтні роботи.

Джерело: https://grivna.ua/publikatsii/mikolayivski-deputati-mayut-namir-dobitisya-sproshennya-proceduri-perehodu-na-individualne-opalennya

Гривна

Опубліковано: Четвер, 30 листопада 2023, 09:16
Підготовка до відбудови та розвиток економіки: Миколаїв працює з ПРООН Друк E-mail

 

Миколаїв разом із партнерами продовжує працювати над розвитком економіки та плануванням проєктів відновлення. Зокрема, триває співпраця з Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання».

Ініціатива спрямована на посилення сталого та «зеленого» розвитку міст, економічне зростання та розвиток міських інновацій, а також впровадження «портфельного підходу» до управління містом із максимальними вигодами для жителів.

Раніше міська рада повідомила, що у 2021 році лише два українських міста — Миколаїв та Тернопіль — були обрані ПРООН для впровадження «портфельного» підходу в міському розвитку.

Якщо коротко, суть цього інструменту така: на основі аналізу даних місто визначає ключові напрямки розвитку економіки. Потім розробляє короткострокові проєкти, відпрацьовує їх, а найбільш ефективні — масштабує.

«Місто отримало нові можливості, які допоможуть вирішити питання швидкого економічного відновлення після війни, — коментує мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. — Побудувати краще та «зелене» майбутнє з урахуванням гендерних, інклюзивних та інноваційних аспектів міського планування».

Детальніше: Підготовка до відбудови та розвиток економіки: Миколаїв працює з ПРООН

Опубліковано: Понеділок, 27 листопада 2023, 16:15
Миколаїв втратить понад 2 мільярди через вилучення військового ПДФО, - міська рада Друк E-mail

(Фото: depositphotos)

Бюджет Миколаєва в цьому році недоотримає 740 мільйонів гривень через вилучення податку, який сплачують військовослужбовці. У наступному ж році місто не доотримає приблизно 2,7 мільярда гривень.

Про це повідомила директорка департаменту фінансів Віра Святелик на бюджетній комісії Миколаївської міськради.

У 2023 році ПДФО збирають з 1 жовтня по 31 грудня. Це планові показники - близько 740 мільйонів. Окрім цього ПДФО збирають і в подальшому. З 1 січня 2024 року по 31 грудня року, в якому закінчується воєнний стан. На наступний рік це прогнозована сума, яку ми вже називали, 2, 7 мільярда, - прокоментувала Святелик.

Додамо, що 8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який регламентує вилучення з місцевих бюджетів податок на доходи фізичних осіб від зарплат військових та правоохоронців.

Перед цим, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич запевняв, що місто може втрати половину доходів через вилучення військового ПДФО.

У Миколаєві ПДФО з зарплат військових генерує 46% доходів бюджету. Без цих грошей нам не вистачатиме коштів на зарплати, комунальні послуги, обслуговування міста. Наприклад, розв'язання проблеми питної води в місяць коштує 100 млн грн, весь соціально-гуманітарний блок (освіта, культура, соцзахист) – 2 млрд грн на рік, – додає міський голова.

Також депутат міської ради, голова адміністрації Центрального району Олександр Береза в інтерв'ю зазначав, що якщо на державному рівні ухвалять рішення вилучити з місцевих бюджетів податки від військових, Миколаїв може опинитися у складній ситуації. Місто, за його словами, втратить значну частку доходів, що вплине на здатність виконувати важливі програми та розвиватися загалом.

Зазначимо, що 7 вересня депутати Миколаєва звернулися до Верховної Ради з проханням не забирати з бюджету податок з доходів військових.

Джерело: https://intent.press/news/war/2023/u-2024-roci-mikolayiv-vtratit-ponad-2-milyardi-cherez-viluchennya-vijskovogo-pdfo-miska-rada/

Інтент

Опубліковано: П'ятниця, 24 листопада 2023, 10:36