СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

25608679
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
7848
15741
46732
7848
513076
25608679

Ваша ІР адреса: 172.20.0.3
2025-05-01 10:57

Календар

Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

м. Миколаїв

У Миколаєві планують взяти на баланс сім профтехучилищ, на які вже виділили 100 мільйонів Друк E-mail

 

ФОТО: ШоТам

 

Міська влада внесла зміни до рішення щодо прийняття у комунальну власність закладів професійної освіти. До списку увійшли сім училищ і ліцеїв, що працюють на території міста, і на які вже виділили понад 100 мільйонів гривень.

Відповідний проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства.

Йдеться про заклади, які безоплатно передаються з державної до комунальної власності Миколаївської міської територіальної громади.

За словами  начальниці управління комунального майна Тетяни Дмитрової, сьогодні на міську раду покладено фінансування цих навчальних закладів. У 2024 році вже були виділені понад ста мільйонів гривень на їх утримання.

Виникло питання, чи заселені гуртожитки цих закладів. Як зазначила Дмитрова, у  закладах триває навчальний процес, а у гуртожитках живуть студенти. Наразі є тільки декілька гуртожитків, які не використовуються через те, що вони або потребують ремонту, або облаштування укриття. Всі інші, в яких є укриття, працюють. 

До нового списку увійшли:

Вище професійне училище № 21

Державний навчальний заклад "Вище професійне училище технологій та дизайну";

Вище професійне училище суднобудування;

Центр професійної освіти;

Професійний суднобудівний ліцей;

Професійний машинобудівний ліцей;

Професійний промисловий ліцей;

Рішення ухвалили на підставі листа управління освіти міської ради, який надійшов ще у серпні 2024 року. Підставою для передачі є Закон України "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності".

Таким чином, місто може взяти на баланс повний перелік майнових комплексів освітніх закладів, які функціонують у Миколаєві. Це дозволить місту самостійно управляти їхньою діяльністю, здійснювати ремонти, фінансувати обладнання й інші потреби коштом місцевого бюджету.

Рішення мають ще розглянути на наступній сесії Миколаївської міської ради. 

Також Очаківську загальноосвітню санаторну школу-інтернат планують реорганізувати у філію комунального Миколаївського обласного академічного ліцею "Відродження" — це частина загальної реформи шкільної мережі. В області вже перепрофільовано дві подібні школи, і Очаківська має стати третьою.

Згідно з постановою Кабміну, ухваленою в березні, з 1 вересня 2025 року держава припинить фінансування зарплат учителям у школах, де навчається менше ніж 45 учнів. Під загрозою — 31 школа в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, з них найбільше — 22 — саме на Миколаївщині.

Анна Бальчінос

Джерело:

Інтент

https://intent.press/news/crime/2025/u-mikolaievi-zatrimali-shpiguna-z-boiovimi-naboiami/

 

Опубліковано: Понеділок, 21 квітня 2025, 10:20
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич провів зустріч з представниками німецького агентства GIZ. Обговорили реалізацію важливих для міста проєктів Друк E-mail


 Миколаїв продовжує активно співпрацювати з урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Завдяки цьому ми отримуємо потужну допомогу, необхідну для відновлення громади.

Наразі наше місто є партнером масштабного проєкту «Посилення стійкості міст у сферах інфраструктури життєзабезпечення й житлового фонду в Україні». У його рамках партнери вже допомогли відремонтувати гуртожиток для ВПО та забезпечили місто необхідними матеріалами для обслуговування станцій зворотного осмосу на пунктах видачі питної води. Окрім цього, на стадії втілення у життя 2 субпроєкти, що стосуються ремонту однієї зі шкіл Миколаєва, пошкодженої внаслідок російського обстрілу, а також розвитку інфраструктури теплозабезпечення, зокрема, посилення її енергонезалежності.

Також  GIZ готує до відновлення частину відділення у міській лікарні.

Аби обговорити хід виконання вказаних субпроєктів, до нашого міста завітали представники агентства  GIZ. Делегацію очолив директор проєкту Ерік Швайкгардт. Його супроводжувала регіональний коордитатор проєкту Мар’яна Акішина.

З нашими гостями зустрівся мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. У заході також взяв участь перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов.

Олександр Сєнкевич подякував команді агентства за  підтримку нашої громади.

«Ми дуже цінуємо вашу допомогу. Все, що ви зробили для нас, було вкрай важливим та допомогло місту впоратися з негараздами, які спричинили російські терористи», -  зазначив Олександр Сєнкевич.

Під час зустрічі сторони розглянули поточний стан справ по кожному з проєктів і визначили план подальших дій.

Окремо Олександр Сєнкевич розповів про пріоритети, які перед собою поставила міська влада. Зокрема, це відновлення економіки, що сильно постраждала через війну.

Також мер розповів про створення у Миколаєві протезно-ортезної майстерні. Вже є будівля, де буде розташовано такий заклад. Наразі вирішується питання щодо її ремонту. Окрім цього, наші фахівці проходять навчання у Німеччині. Після вирішення усіх цих питань майстерня розпочне свою роботу.

Детальніше: Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич провів зустріч з представниками німецького агентства GIZ....

Опубліковано: Середа, 09 квітня 2025, 12:30
До Миколаєва з робочим візитом завітали представники теплопостачальної компанії з Данії Друк E-mail

Днями в офісі відновлення та розвитку Миколаївської міської громади відбулася зустріч з представниками комунальної теплопостачальної та енергетичної компанії міста Ольборг Aalborg Forsyning. До Миколаєва прибули проєктна менеджерка компанії Хелле Медсен, керівник відділу спільного секретаріату, преси та юридичних питань Tобіас Юуль Дуелунд, радниця з питань клімату та навколишнього середовища Анна Катріна Ааен Хансен. Також на зустрічі були присутні голова офісу посольства Королівства Данія в Миколаєві Якоб Хансен та радник з питань співробітництва офісу Артем Васалатій.

Приймали гостей заступники Миколаївського міського голови Віталій Луков та Сергій Коренєв, начальниця департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Алла Луцька.

Під час зустрічі обговорили питання зменшення залежності міста від традиційних джерел енергії, модернізацію тепломереж, впровадження систем енергоменеджменту на муніципальному рівні та підвищення рівня обізнаності громади щодо енергоефективних рішень.

У підсумку домовилися про обмін технічним досвідом, розгляд можливостей участі у спільних грантових програмах, а також продовження діалогу щодо впровадження пілотних проєктів з енергоефективності у Миколаєві. Іноземні партнери висловили зацікавленість щодо їх участі в реалізації заходів, які сприятимуть підвищенні енергоефективності на об’єктах соціальної та критичної інфраструктури нашого міста.

Джерело:

Інформаційне агентство "Новий Регіон"

https://n-region.org/nikolaev/23400-do-mikolayeva-z-robochim-vzitom-zavtali-predstavniki-teplopostachalnoyi-kompanyi-z-danyi.html

 

Опубліковано: Вівторок, 08 квітня 2025, 10:43
Для комфортного життя: громада Миколаєва отримала техніку для вивезення твердих побутових відходів Друк E-mail

 

Миколаїв отримав нову техніку для вивезення твердих побутових відходів. Це стало можливим завдяки співпраці уряду України з міжнародними банківськими інституціями. 

Новину повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич в своїх соцмережах.

“Миколаївська громада отримала нову техніку для вивезення твердих побутових відходів - це новенькі сміттєвози, портальні навантажувачі та самоскиди. Вони зроблять життя миколаївців в місті більш комфортним навіть під час війни, а саме місто - чистішим”, - розповів мер. 

Незабаром, зазначив міський голова, техніку можна буде побачити на вулицях міста.

Джерело: https://mkrada.gov.ua/news/21365.html

Миколаївська міська рада

Офіційний портал

Опубліковано: П'ятниця, 21 червня 2024, 13:17
На Миколаївському глиноземному заводі з п’яти тисяч залишилось 400 працівників Друк E-mail

Катерина Середа

Площа біля МГЗ, куди прилетів російський боєприпас

Зараз на Миколаївському глиноземному заводі (МГЗ), який на початку повномасштабної війни в України у березні 2022 року зупинив виробництво, з п’яти тисяч співробітників залишилось 400. 

Про це йдеться у статті «У пастці стагнації: які шанси у Миколаївського глиноземного заводу після націоналізації» онлайн-медіа «НикВести».

Основна задача робітників підприємства — це обслуговування двох шламосховищ площею близько 400 гектарів та збереження майна підприємства, розказав у коментарі «НикВести» виконуючий обов’язки гендиректора МГЗ Олексій Медвідь. 

— Ці 400 спеціалістів слідкують за збереженням самого підприємства, обладнання та двома шламовими полями. Це єдина дільниця, яка у нас, по суті, функціонує на підприємстві. Шлам залишився, він туди не надходить, але зберігається. Треба слідкувати за дамбами, - розказав Олексій Медвідь.

Олексій Медвідь — тимчасовий очільник Миколаївського глиноземного заводу, фото НикВести

Підприємство не отримує допомогу від держави, а усі фінансові потреби (наприклад виплата зарплат працівника) вирішує за рахунок власних заощаджень.

— З 80% співробітників ми призупинили трудові відносини. Не звільнили, але призупинили. Хто виявив бажання — ті працюють. Ми залишили спеціалістів по дільницях, підрозділах, які знають технологію, обладнання. Щоб вони могли навчати людей та запускати завод в майбутньому, - розказав Олексій Медвідь.

Три місяці тому завершилася націоналізація Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ), який раніше належав російському олігарху Олегу Дерипасці. Завод, який є найбільшим об'єктом націоналізації в Україні, зараз під управлінням Фонду державного майна України (ФДМУ), однак у реєстрі досі генеральним директором значиться російський менеджер Віктор Кожевніков.

Детальніше: На Миколаївському глиноземному заводі з п’яти тисяч залишилось 400 працівників

Опубліковано: П'ятниця, 21 червня 2024, 13:11

Vyzir O. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Всі права застережено.