СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

26953123
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1575
15614
60558
265943
528796
26953123

Ваша ІР адреса: 172.20.0.5
2025-07-19 02:36

Календар

Червень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Економіка

У Миколаївській області зібрали понад 650 тисяч тонн зерна Друк E-mail

 

У Миколаївській області станом на 10 липня зібрали ранні зернові з 262 тисяч гектарів. Агрономи намолотили 651,5 тисячі тонн за середньої врожайності: ячменю — 26, а пшениці — 27 центнерів з гектара.

Про це розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Володимир Афанасьєв, передає Суспільне.

За його словами, ці культури скосили на понад третині від засіяних площ.

Агроном насіннєвого господарства Василь Сюрченко заявив, що пшеницю на полі площею 86 гектарів зібрали за два дні. Тут середня врожайність — 17 центнерів з гектара.

“Все в цьому році пов’язане з погодою, а точніше з вологою, дощами. Ніколи, мабуть, за 50 років, скільки я працюю у сільському господарстві, ще такої мінімальної кількості опадів не було. Все сухе, все потріскалося. Не ростуть ні бур’яни, ні культури”, — каже він.

 

Джерело:

BIZAGRO

https://bizagro.com.ua/u-mykolayivskij-oblasti-zibraly-ponad-650-tysyach-tonn-zerna/

 

Опубліковано: Понеділок, 14 липня 2025, 12:45
Підприємствам Миколаївщини з бюджету відшкодували понад ₴300 млн ПДВ Друк E-mail

 

Кав‘ярня у Вознесенську. Ілюстративне фото «МикВісті»

Світлана Іванченко

У першому півріччі цього року 43 підприємства Миколаївської області отримали з державного бюджету 305,4 мільйона гривень відшкодування податку на додану вартість. 

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Миколаївській області.

Загалом до відшкодування ПДВ подали заявки 46 платників на загальну суму майже 339 мільйонів гривень. 

У податковій пояснили, що проводять перевірки заявок лише у випадках, коли виникає необхідність підтвердити достовірність даних у податкових деклараціях. 

— Ми здійснюємо перевірки лише у випадках, коли необхідно пересвідчитися, що дані податкових накладних у податкових деклараціях відповідають фактичному стану справ, — стверджують податківці.

Також фахівці нагадали, що право на бюджетне відшкодування мають усі платники ПДВ, незалежно від строку їхньої реєстрації, за умови, що в них сформоване законне від’ємне значення між сумою податкового зобов’язання і податкового кредиту.

Нагадаємо, що у першому кварталі 2025 року, з урахуванням попередніх періодів, 31 підприємству Миколаївщини з бюджету відшкодували податок на додану вартість на загальну суму 183,3 мільйона гривень.

 

Джерело:

Онлайн-медіа «МикВісті»

https://nikvesti.com/news/business/306752-pidpriiemstvam-mykolaivshchyny-vidshkoduvaly-ponad-300-mln-pdv-ua

 

 

Опубліковано: Четвер, 03 липня 2025, 11:48
У містах на півдні України можуть запровадити погодинну подачу води: водогін у Миколаїв може допомогти Друк E-mail

 

У містах на півдні України можуть запровадити погодинну подачу води: водогін у Миколаїв може допомогти

 

На Україну чекає серйозна водна криза в найближче десятиліття. У деяких містах можуть ввести погодинну подачу води.

Найбільш критична ситуація з водою очікується на півдні країни, у тому числі в Одеській області   .

"Ми - на останньому місці в Європі і ситуація не покращується", - підкреслив він.

Більшість запасів питної води Україна отримує з річок, які не беруть початок на її території. Водопостачання Одеського регіону залежить від Дністра, за політичних чи кліматичних змін транзитна вода може зникнути.

Окремо Сухомлін звернув увагу на швидке виснаження підземних вод. Дощова вода не встигає поповнити водоносні горизонти, тож джерела масово пересихають в Одесі та прилеглих населених пунктах.

"Видобувати воду з-під землі стає все складніше", - зауважив Сухомлін.

Паралельно з дефіцитом погіршується якість води. В Україні лише 32% стічних вод проходять повноцінне очищення.

Держагентство з відновлення хоче здати в експлуатацію у серпні 2025 року Миколаївський водопровід. Цей об'єкт частково вирішить водну проблему у сусідніх регіонах, а заощаджені гроші підуть на інші водні проекти на Одещині.

Глава агентства переконаний у необхідності створення єдиного національного центру управління водними ресурсами, щоб реально вирішити проблему водопостачання в Україні.

 

Джерело:

Миколаївська обласна інтернет-газета «Новини N»

https://novosti-n.org/ua/news/U-mistah-na-pivdni-Ukrayiny-mozhut-zaprovadyty-pogodynnu-podachu-vody-vodogin-u-Mykolayiv-mozhe-dopomogty-318363

 

Опубліковано: Середа, 02 липня 2025, 12:42
Гранти на навчання і шлях до роботи: у Миколаєві стартувала нова програма підтримки студентів технічних спеціальностей Друк E-mail

 

У Миколаєві стартує грантова програма для студентів 3 курсу технічних спеціальностей Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. У межах проєкту шість студентів отримають фінансову підтримку в розмірі 15 000 грн на семестр, а після завершення навчання — можливість пройти оплачуване стажування на повну ставку з перспективою працевлаштування.

Взяти участь у програмі можна заповнивши форму https://docs.google.com/forms/d/1R5O43Ui9D_bV33WagH7RAobSb-FJ68r7ErX2O8a4-Cc/viewform?edit_requested=true

Це спільна ініціатива компанії PepsiCo в Україні та благодійного фонду «Твоя опора». На початку реалізації проєкту сторони — PepsiCo, фонд «Твоя опора» та Національний університет кораблебудування — підписали тристоронній меморандум про співпрацю, що закріплює довгострокове партнерство задля підтримки студентської молоді.

Мета програми — підтримати молодих фахівців, зменшити кадровий дефіцит на виробництві та зробити старт у професійному житті доступнішим для українських студентів. Ініціатива спрямована на тих, хто вже зараз здобуває технічну освіту, і готовий розвиватися, щоб у майбутньому приєднатися до сучасного виробництва.

«Підтримка молоді — важливий напрямок нашої роботи, адже саме вона формує майбутнє ринку праці. Програма грантів з подальшим стажуванням у PepsiCo дають студентам унікальний шанс не лише отримати фінансову підтримку, а й зануритися у професійне середовище, розвинутися у великому міжнародному бізнесі та знайти свій шлях у кар’єрі. Ми переконані, що інвестиції в українські таланти сьогодні — це вклад у сильну Україну завтра», — зазначає керівниця відділу залучення та оцінки персоналу PepsiCo Україна Вікторія Півовар.

Детальніше: Гранти на навчання і шлях до роботи: у Миколаєві стартувала нова програма підтримки студентів...

Опубліковано: Середа, 02 липня 2025, 12:30
Земля Миколаївщини залишається однією з найдешевших для агробізнесу Друк E-mail

 

Поле у Миколаївській області. Архівне фото: «МикВісті»

Попри родючі ґрунти, аграрна земля на Миколаївщині залишається однією з найдешевших в Україні. Ціна за гектар у червні становить майже 35 тисяч гривень, тоді як у західних областях вона сягає понад 130 тисяч гривень.

Про це свідчать дані аналітичної платформи «Опендатабот», пишуть «МикВісті». 

У Закарпатській області гектар аграрної землі продається в середньому за понад 152 тисячі гривень. У Івано-Франківській — понад 149 тисяч гривень, а у Львівській — більше 137 тисяч гривень.

Тим часом у прифронтових регіонах, таких як Херсонщина, Запоріжжя чи Миколаївщина, ціни тримаються на рівні 34–35 тисяч гривень. Навіть у сусідній Одеській області вартість землі вища — майже 44 тисячі гривень.  

 

Вартість сільськогосподарських земель по областях. Інфографіка: Опендатабот

Як пояснюють аналітики, на ціну впливає декілька чинників, пише Hromadske.

По-перше, через війну загальна площа орних земель скоротилася приблизно на 20%. Це автоматично підняло попит, особливо в безпечніших регіонах. 

По-друге, минулорічна посуха різко підняла ціни на овочі, й багато фермерів вирішили переорієнтуватися саме на овочівництво. Щоб розширити виробництво, почали активно скуповувати землю. 

І нарешті, земля для українців — це не просто бізнес, а частина менталітету: вона сприймається, як надійний актив і родинна цінність, яку можна передати дітям.

За словами генерального директора групи «Агротрейд» Сергія Нечипорука, з моменту старту земельної реформи у 2021 році середня вартість аграрної землі зросла на 30–50%. 

— Динаміка росту вартості землі в середньому по країні за період дії земельної реформи становить 30-50%, при цьому в прикордонних областях східної України через воєнні ризики динаміка обмежена верхньою планкою в 1000-1500 доларів за гектар, а в західних областях доходить до 2500-3000 доларів за гектар, — зазначив Сергій Нечипорук.

Нагадаємо, що за січень-квітень цього року місцеві бюджети Миколаївщини отримали понад 329 мільйонів гривень від земельного податку та орендної плати за користування землею.

 

Джерело:

Онлайн-медіа «МикВісті»

https://nikvesti.com/news/business/306400-mykolaivshchyna-vkhodyt-do-tryiky-oblastey-z-naydeshevshoyu-agrozemleyu

 

Опубліковано: Вівторок, 24 червня 2025, 14:10
Місцеві громади Миколаївщини отримали понад 415 млн.грн. плати за землю Друк E-mail

 

Плата за землю у повному обсязі надходить до місцевих бюджетів і є важливим джерелом доходів бюджетів територіальних громад.

За 5 місяців 2025 року до місцевих бюджетів Миколаївщини забезпечено 415,2 млн грн земельного податку та орендної плати за землю, що на 19,7% або на 68,5 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2024 року.

Про це повідомили в ГУ ДПС у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Питома вага плати за землю в загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів становить 9,6 відсотка.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Податківці звертають увагу, що податкове законодавство надає право платникам податків звернутися письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо розміру площ та кількості земельних ділянок. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю, контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить перерахунок суми податку. 

 

Джерело

ІншеТВ

https://inshe.tv/mykolayv/2025-06-23/934768/

 

Опубліковано: Понеділок, 23 червня 2025, 14:25
Миколаївщина спрямувала ₴6,6 млрд на соціальні потреби Друк E-mail

 

Миколаїв. Архівне фото «МикВісті»

 

За перші п’ять місяців 2025 року підприємства та жителі Миколаївської області сплатили 6,6 мільярда гривень єдиного соціального внеску. Це майже на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомило Головне управління Державної податкової служби у Миколаївській області.

Єдиний внесок — це обов’язковий платіж, який іде на пенсії, лікарняні, допомогу з безробіття та інші соціальні виплати.

Порівняно із минулорічними надходженнями у січні–травні держава отримала додатково 1,1 мільярда гривень для забезпечення соціальних програм.

Також нагадаємо, що за січень-травень цього року жителі Миколаївщини перерахували до бюджету 6 мільярдів гривень податку на доходи.

 

Джерело:

Онлайн-медіа «МикВісті»

https://nikvesti.com/news/business/306263-socvnesok-u-mykolaivskii-oblasti-66-mlrd-grn-z-pochatku-roku

 

Опубліковано: Четвер, 19 червня 2025, 16:30
Платники податків Миколаївщини поповнили місцеві бюджети на 4,3 млрд грн Друк E-mail

 

 

За п’ять місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів Миколаївської області зросли на 21,8 відс. порівняно з відповідним минулорічним показником. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Валерій Політило.

Так, упродовж січня – травня 2025 року до місцевих скарбниць Миколаївщини надійшло 4,3 млрд грн податків і зборів.  Це на 779 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Таку позитивну динаміку надходжень забезпечують представники бізнесу, які навіть у складні часи виконують свої податкові зобов’язання, – зазначив очільник податкової служби області.

У розрізі бюджетоформуючих податків надійшло: податку на доходи фізичних осіб – 2,7 млрд грн, єдиного податку – 943 млн грн, плати за землю – 415,2 млн грн, податку на нерухоме майно – 90,4 млн гривень.

За цими показниками – сумлінна праця платників податків регіону, яка сприяє нашій якнайшвидшій перемозі та відновленню економічного потенціалу країни.

Рекомендуємо керівникам об’єднаних територіальних громад активно інформувати мешканців про важливість своєчасної сплати майнових податків, а також надавати інформацію до податкової служби про інші потенційні джерела бюджетних надходжень. 

ДПС у Миколаївській області дякуємо платникам, які сумлінно сплачують податки та підтримують місцеві громади!

 

Джерело:

ІншеТВ

https://inshe.tv/mykolayv/2025-06-17/933546/

 

Опубліковано: Вівторок, 17 червня 2025, 15:35
Бізнес Миколаївщини забезпечив надходження до держбюджету понад 1,1 млрд. грн. ПДВ Друк E-mail

 

У січні – квітні 2025 року до державного бюджету забезпечено надходження понад 1,1 млрд грн ПДВ з вироблених в Україні товарів, що становить 22,2 відс. від загальної суми збору до державного бюджету. Темп зростання надходжень до аналогічного періоду 2024 року – 126,3 відс., або 233,2 млн гривень.

Стабільні надходження з податку на додану вартість до бюджету забезпечуються завдяки якісному податковому адмініструванню, електронному формату взаємодії з бізнесом та активній протидії ризикам.

Головне управління ДПС у Миколаївській області захищає інтереси чесного бізнесу, оскільки саме підприємства реального сектору економіки наповнюють бюджети усіх рівнів. Застосовуючи систему моніторингу оцінки ризиків, податкова служба прагне створювати сприятливі конкурентні умови для сумлінного бізнесу регіону.

Нагадуємо, ДПС започаткувала новий механізм підтримки бізнесу в умовах воєнного стану – проєкт «Територія високого рівня податкової довіри» – це зміна підходів у комунікації платників з податковою службою та побудова прозорих відносин між державою і підприємцями.

Зокрема, для платників податків з високим рівнем дотримання податкового законодавства передбачені певні переваги. Це, зокрема, мораторій на деякі види перевірок, скорочення строків перевірок з метою бюджетного відшкодування та строків надання індивідуальних податкових консультацій, особистий комплаєнс-менеджер, який допоможе розробити оптимальні персоналізовані рішення з податкового планування та виключити ризики порушень податкового законодавства. 

 

Джерело:

 INSHE.TV

https://inshe.tv/economics/2025-05-13/921852/

 

Опубліковано: Вівторок, 13 травня 2025, 11:24
Через посухи на Миколаївщині збільшили площі під овочами та нішевими культурами Друк E-mail

 

Фото: SuperAgronom.com

Морква

Миколаївські аграрії зменшили площі під під соняшником, натомість збільшивши площі під овочами — на близько 5 тис. га.

Про це під час брифінгу розповіла Олена Піскун, директорка департаменту АПК Миколаївської ОВА.

Вона зазначила, що площі під соняшником зменшились внаслідок кліматичних умов минулого року — культура сильно постраждала через спеку, тоді як зернові її витримали.

Читайте також: Фази розвитку соняшнику ВВСН, шкодочинні фактори та догляд за посівами

Водночас на Миколаївщині традиційно найбільше площ цьогоріч відвели під зернові й технічні культури. Також зросла частка нішевих культур — коріандру, гірчиці та льону. Прогнозовано площі під ними зростуть утричі — до 10 тис. га. Усього цього року планується засіяти 725 тис. га ярого клину.

Станом на середину квітня в області вже посіяно:

76 тис. га ярих зернових (ячмінь, горох, овес, яра пшениця);

10 тис. га технічних культур (льон, коріандр, соняшник);

3 тис. га овочевих (цибуля, морква, буряк);

6 тис. га картоплі.

Джерело:

SuperAgronom.com

https://superagronom.com/news/20638-cherez-posuhi-na-mikolayivschini-zbilshili-ploschi-pid-ovochami-ta-nishevimi-kulturami

 

 

Опубліковано: Середа, 23 квітня 2025, 10:49

Vyzir O. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Всі права застережено.