СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20176749
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1670
9928
11598
46410
333161
20176749

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-05 04:52

Економіка

Енергоблок №1 ПАЕС готують до чергового етапу експлуатації (ФОТО) Друк E-mail

 

Згідно з діючою Ліцензією Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) до завершення строку експлуатації енергоблока №1 Південноукраїнської АЕС залишається 3 місяці. Фахівці ПАЕС активно готуються до підтвердження можливості його подальшої роботи. 

Ліцензію ДІЯРУ на право довгострокової експлуатації перший блок-мільйонник ПАЕС отримав 2013 року. Діюче законодавство та нормативні документи містять вимогу періодичної переоцінки безпеки енергоблока кожні 10 років після початку його експлуатації. На переконання фахівців, сьогоднішній технічний стан блока свідчить про можливість його подальшої роботи, й нині атомники втілюють цілий комплекс заходів для пролонгації ліцензії. 

 

Енергоблок №1 ПАЕС готують до чергового етапу експлуатації (ФОТО) 9

Ключовим аргументом на користь продовження виробничого життя енергоблока №1 є позитивні результати періодичної переоцінки його безпеки, які ґрунтуються на всебічній оцінці впливу старіння елементів і конструкцій, проведених модернізацій, досвіду експлуатації. Разом з розробкою Звіту з періодичної переоцінки безпеки втілюється масштабна програма робіт з обґрунтування можливості подальшої експлуатації першого блока, яка містить цілу серію заходів. У переліку – оцінка технічного стану систем, конструкцій і елементів, кваліфікація обладнання та забезпечення його сейсмостійкості, роботи з підвищення безпеки, низка модернізацій, реконструкцій і технічних переоснащень.

 

Енергоблок №1 ПАЕС готують до чергового етапу експлуатації (ФОТО) 10

«Попри складнощі, що гостро постали через напад російського агресора, – і зі строками виконання запланованих робіт, і з залученням необхідних підрядчиків – ми робимо все можливе, аби повністю підготувати та обґрунтувати можливість подальшої роботи нашого  першого «мільйонника». Колектив добре розуміє наскільки важливий під час війни кожен генерований ним кіловат», – наголошує генеральний директор ВП ПАЕС Ігор Полович.   

З 21 по 25  серпня на Південноукраїнській АЕС під керівництвом ДІЯРУ проводилось комплексне інспекційне обстеження готовності енергоблока №1 до подальшої довгострокової експлуатації. Ця процедура є обов’язковою й здійснюється відповідно до Закону «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії». До складу комісії крім представників ДІЯРУ увійшли керівники та провідні фахівці центральних органів виконавчої влади, міністерств і відомств. У якості експертів до перевірки були залучені фахівці Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки.

 

Енергоблок №1 ПАЕС готують до чергового етапу експлуатації (ФОТО) 11

«Загалом стан справ дозволяє нам зробити позитивні висновки, я можу  охарактеризувати його як задовільний», – зазначив голова комісії – заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – начальник відділу експлуатаційної безпеки – державний інспектор ДІЯРУ Борис Столярчук.

Акт за підсумками роботи комісії ляже в основу рішення ДІЯРУ щодо можливості подальшої довгострокової експлуатації енергоблока №1 ПАЕС. Колегія ДІЯРУ, яка прийматиме це рішення, запланована на листопад цього року.

 

Управління інформації та громадських зв’язків ПАЕС.

Джерело: https://inshe.tv/mykolayv/2023-09-05/791882/

 

Опубліковано: Середа, 06 вересня 2023