СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

14897564
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
10622
6543
10622
230486
308295
14897564

Ваша ІР адреса: 172.20.0.5
2022-06-27 18:06

Календар

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Снігурівський район

Паспорт Снігурівського району Друк E-mail

Снігурівський район розташований на південному сході Миколаївської області. Він займає площу 1395 кв.км. На його території 59 населених пунктів, включаючи райцентр- місто Снігурівку та 58 сіл, які підпорядковані

20 місцевим радам.

Рельєф району переважно рівнинний з незначними перепадами в басейні річки Інгулець. Територія має загальний нахил з північного заходу до південного сходу.

Корисні копалини представлені, головним чином, нерудними родовищами – піскам, глиною, бутовим камінням. Діє кілька кар”єрів місцевого значення по їх видобутку. Виявлено горизонти мінеральних вод хлоридно-сульфатно-натрієвого складу. Розлив мінеральної води налагоджено в Снігурівському закритому акціонерному товаристві “Завод продовольчих товарів”.

Населення району складає 46.6 тис.чол. в тому числі, міського 15.1 тис.чол. Тут проживають представники близько 100 національностей. Переважна більшість –українці (87.4%). Мешкає 9 % росіян. Решта –білоруси, поляки, молдовани, гагаузи, болгари, вірмени, азербайджанці, татари, чехи, турки-месхитинці, корейці, узбеки та інші.

Перші відомості про поселення людей на території Снігурівщини сягають УШ-УП століть до нашої ери. Тут мешкали кемірійці, які залишили після себе багато поховань у курганах, що були насипані ще раніше іншими кочовиками. Кемірійців згодом витіснили звідси войовничі скіфи.

По території району проходив стовновий шлях, котрим рухалися з глибин Азії кочові орди. Довгі сторіччя тут володарювали хазари, печеніги, половці. За часів монголо-татарської навали цей безлюдний південний край дістав назву “Дике поле”.

Сучасна територія району ввійшла до складу Росії після її війни з Туреччиною ( 1768-1774рр).

З кінця ХУШ століття почалася колонізація краю німцями. Сюди переселялися також державні селяни, осідали і нащадки козаків та кріпаки-втікачі з Росіїї, Білорусії.

В 1775 році територія району ввійшла до Новоросійської губернії. Пізніше вона стала складовою Херсонської губернії.

1923 було утворено Снігурівський район. Він був підпорядкований Херсонському округу.

8 жовтня 1930 року виходить перший номер районної газети “Соціалістичним шляхом”.

18 червня 1931 р. в районі починає працювати одна з перших на Україні машинно-тракторних станцій.

У вересні 1937 року район входить складовою частиною до новоствореної Миколаївської області.

В серпні 1941 року район було окуповано фашистськими загарбниками. За часів поневолення на Снігурівщині діяло шість підпільних груп народних мешканців. Ранньою весною 1944 року район став ареною березнігувато-снігурівської операції , в ході якої було розгромлено 13 ворожих дивізій, що входили до складу 6-ої так званної “армії месників”, сформованої замість знищеної під Сталінградом.

Район було звільнено від окупантів 14 березня 1944 року.

За короткий час вдалося підняти з руїн народне господарство, відновити виробництво.

1952 року в районі розпочинається будівництво однієї з найбільших в Європі на той час Інгулецької зрошувальної системи. Через п”ять років потужна головна насосна станція подала на спраглі поля перші кубометри живильної води. В районі зрошується понад 40 тис.гектарів землі.

На Снігурівщині нині діє 7 промислових підприємств. Серед них зокрема ВАТ ”Снігурівська машинно-технологічна станція“, акціонерне товариство “Завод продтоварів”, районна друкарня, харчокомбінат районного споживчого товариства , кілька будівельних і транспортних організацій, приватні олійні, хлібопекарні.

В ході реформування агропромислового комплексу на території району засновано 14 приватно-орендних підприємств. Особливо успішно працюють серед них “Зоря”, “Веселий Кут”, “Нібулон”, “Куйбишевський”, “Свобода”, “Дружба”. В районі зареєстровано 225 фермерських господарств.

В районі функціонує 44 загально-освітніх школи, професійно-технічне училище по підготовці механізаторів, водіїв, будівельників, кулінарів, бухгалтерів.

Медичне обслуговування здійснюють районна лікарня, поліклініка, санепідемстанція, дільнична лікарня, 4 лікарні амбулаторії та 39 фельдшерсько-акушерських пунктів.

В розпорядженні снігурівчан 38 будинків культури та клубів, 36 бібліотек.

Є кінотеатр, музична школа, будинок творчості дітей та юнацтва, станція юних техніків, дві дитячо-юнацьких спортивних школи. Серед вихованців спортшколи майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України з футболу Ю.Дмитрулін, чемпіон Світу з підводної стрільбі С.Нетилько, призери чемпіонату Світу і Європи В.Каляма, А.Варакса. В районному центрі споруджено стадіон на 10 тис.місць

Понад 2000 цікавих експонатів представлено в районному історико-краєзнавчому музеї.

Надають свої послуги відділення Ощадбанку, банків “Аваль”, Імексбанк та “Приватбанк”.

На території району зареєстровано 42 релігійні громади.

В Снігурівці розбито парк ім.Шевченка, кілька скверів із зонами відпочинку. Аналогічні місця для дозвілля є в більшості населених пунктів.

На території району збереглися залишки поселень та поховань епохи бронзи Ш-1 тисячоліть.

В с.Гречанівка збереглася церква, споруджена у 1850р. Діє храм у Галаганівці (1890), Василівці (19 ст.).Вистояв і до цього часу успішно експлуатується залізничний міст біля села Любино, збудований у другій половині 19 століття.

Снігурівщина може гордитися своїми славними земляками. В селі Івано-кепино народилася і провела дитячі роки видатна актриса, заслужена артистка України (1929р.) В.Ф.Варецька, яка полонила глядачів своєю талановитою грою на сценах Київських, Харківських театрів.

Невелике село Вавилово подарувало Україні великого письменника, поборника її незалежності Олеся Бердника. Уродженець села Василівка став доктором технічних наук, професором, завідуючим кафедрою Дніпропетровського гірничого інституту. Знанний у наукових колах не лише нашої держави, а й далекого зарубіжжя доктор психологічних наук, професор Одеського університету Б.Й.Цуканов, який народився в Євгенівці.

Живе у пам’яті снігурівчан подвиг земляка-фронтовика лейтенанта В.А.Веденка, уродженця села Шмідтове, котрому посмертно присвоєно звання Героя. Його ім”я носить автошкола, вулиці. В селі Богородицькому народилися майбутній генерал-майор авіації Т.Р.Крупін та полковник А.Я.Косенко, які за ратні подвиги теж удостоєні Золотих Зірок.

В райцентрі споруджено меморіал з скульптурною групою на честь загиблим землякам фронтовикам у роки Великої Вітчизняної війни. Біля залізничної станції на постаменті встановлено танк Т-34 в пам’ять воїнам, котрі проявили масовий героїзм в ході Березнігувато-Снігурівської операції і визволенні Снігурівщини від фашистських загарбників. Пам”ятники на братських могилах загиблим бійцям і офіцерам Червоної Армії встановлено в усіх населенних пунктах.

                  ІСТОРІЯ СНІГУРІВЩИНИ

                          ( дати, події, факти)

 

 • Восени 1812 року вихідці з Могилевської губернії засновують Снігурівку. Серед її перших поселенців Короткий, Середи, Попелишки, Луцкіни.
 • 1816 року в Снігурівці мешкало 329 чоловіків і 279 жінок. Через чотири роки співвідношення склало відповідно 969 і 999 .
 • Біля колишньої ЗОШ № 1 по вул. Чайковського збереглися до нашого часу рештки верстового стовпа. Змурований він був ще до заснування Снігурівки.
 • Через злидні, епідемії в 1828 р. в армію з Снігурівки взяли лише одного рекрута.
 • В 1862 р. відкрилась невелика приходська школа.
 • В 1875 році холера забрала життя 105 снігурівців.
 • По дорозі до Криму в 1891 році у Снігурівці побував Максим Горький.
 • Лише в 1891 р. в Снігурівці було відкрито фельдшерський пункт.
 • Восени 1905 року в Снігурівці почалися заворушення сільської бідноти.  Виступ мас було жорстоко подавлено. Чорносотенці  арештували 173 найактивніших учасників виступів.
 • 1911 р. відрилась районна лікарня.
 • 1912 р. Снігурівка стає центром волості.
 • Млин і будинок біля нього належали місцевому заможному селянину Р.Р. Кириловичу. Споруджені вони були до 100-річчя Снігурівки в 1912 р.
 • В рік святкування сторічного ювілею Снігурівки ( 1912) було організовано великий обід на Базарній площі, тепер Богдана Хмельницького. На обіді вшанували першого переселенця, якому виповнилося 100 років, Парамона Лопатньова. Цього ж року на честь 100-річчя села земство завершило спорудження Кредитного товариства по вулиці Жовтневій.
 • В 1916 році була введена в експлуатацію залізниця Херсон – Миколаїв – Катеринослав і споруджено приміщення вокзалу в Снігурівці.
 • Напередодні Жовтневої революції в Снігурівці мешкало 3700 жителів.
 • В лютому 1918 року в Снігурівці встановлюється Радянська влада, обирається волосна Рада робітничих, селянських і солдатських депутатів.
 • У березні 1918 р. село захоплюють німецько – австрійські війська, яких згодом змінили франко – грецькі інтервенти.
 • В кінці лютого 1919 р. Червона Армія звільняє Снігурівку від окупантів.
 • В серпні 1919 р. в Снігурівку ввірвалися денікінці . у січні 1920 р. частини 41 стрілкової дивізії Червоної армії звільнили село від білогвардійців.
 • На початку лютого 1920 р. створюється волосний ревком, а згодом – волосний виконавчий комітет Рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів.
 • В червні 1920 р. засновується комітет незаможних селян.
 • В березні 1920 р. створюється партійний осередок, а також перша комсомольська організація "Союз крестьянской молодежи".
 • В січні 1921 р. було створена перша сільгоспартіль "Надія".
 • В приміщені колишньої школи № 3 з 1921 року діяв американський пункт харчування для голодуючих дітей.
 • В 1922 р. в будинку колишнього поміщика М.Ф.Шполи почав діяти драматичний гурток, яким керував актор з Херсона Ю.В.Шумський, в майбутньому народний артист СРСР.
 • Після закінчення громадянської війни у Снігурівці нараховувалось 966 чоловіків і 884 жінки. Село мало 657 дворів, 3 кузні, 7 шевських майстерень, 13 дрібних лавок.
 • В 1923 році Снігурівка стає районним центром.
 • В 1923 році організована перша піонерська організація, перші піонери Сніговий Віктор, Цибульська Клавдія, Сірик Валентин.
 • В 1925 році відкрився перший піонерський табір для дітей – сіріт на березі річки Інгулець.
 • В 1925 році відкрилася перша бібліотека.
 • В 1926 році було продемонстровано перший німий фільм в центрі села і зазвучало перше радіо.
 • В 1927 році дала струм місцева електростанція.
 • В 1930 році вийшов перший номер районної газети "Соціалістичним шляхом".
 • Весною 1930 року в Снігурівці організовується перший колгосп "Червоний Жовтень".
 • В 1930 р. працювало 2 школи – 1 семирічка, 1 десятирічка, в яких працювало 60 вчителів.
 • 18 червня 1931 р. було відкрито Снігурівську МТС.
 • В 1937 р. відбувся перший випуск місцевої середньої школи. Атестати зрілості отримали 29 юнаків і дівчат.
 • До кінця 1937 р. в Снігурівці було ліквідовано неписьменність.
 • В 1938 р. в місті працював декілька місяців письменник – драматург І.Микитенко.
 • 19 серпня 1941 р. Снігурівку окупували фашистські війська.
 • 3 березня 1942 р. в Снігурівському районі починають діяти дві підпільні партизанські групи "Чорноморець" і " 25 років Великого Жовтня"
 • 14 березня 1944 р. Снігурівку звільнили від німецько – фашистських загарбників війська 5 ударної Армії Радянського Союзу.
 • Із Снігурівки на фронт пішло 1520 її жителів. Повернулися додому лише 890.
 • 24 березня 1944 р. бригада Т.Т.Луцкіна зібрала в МТС  перший трактор.
 • В 1950 р. в Снігурівці нараховувалось 29 підприємств . обсяг промислового виробництва перевищив довоєнний рівень на 50 %.
 • В 1951 р. розпочалося спорудження Інгулецької зрошувальної системи – ударної будови республіки.
 • В лютому 1952 р. в Снігурівці відбулося виїзне засідання Академії наук УРСР, на якому йшлося про будівництво зрошувальної системи у нашому краї.
 • 21 січня 1956 р. засновується ремонтно – механічний завод.
 • В 1956 р. споруджено маслозавод.
 • 1 квітня 1957 р. Головна насосна станція подала на поля перші кубометри дніпровської води.
 • В 1957 р. разом з будовою Інгулецької зрошувальної системи розпочала роботу БМУ – 25.
 • В 1961 р. Снігурівка одержала статус міста.
 • В 1963 р. місцевий колгосп ім. Леніна перейменовано в "Рассвет".
 • В 1963 р. започаткував  свою біографію завод залізобетонних виробів.
 • Першу свою продукцію завод мінеральних вод випустив у 1969 р.
 • В 1973 р. відкрилася нова районна поліклініка.
 • 6 листопада 1974 р. на центральній площі міста відкрито пам’ятник В.І.Леніну.
 • В березня 1974 р. біля залізничної станції відкрито пам’ятник на честь героїв Березнігувато – Снігурівської операції.
 • В 1980 р. споруджено торгівельний центр.
 • В 1982 р. завершено реконструкцію міського стадіону "Колос".
 • В 1987 р. розпочато будівництво нової вулиці для медичних працівників.
 • В 1987 р. в місті нараховувалось 42 підприємства, будівельних і транспортних організацій.
 • В 1987 р. розпочалося будівництво нового районного Будинку культури.
 • В 1987 р., в рік ювілею міста , споруджено  50-квартирний житловий будинок.
 • В 1987 р. відкрито новий магазин "Кооператор".
 • В 1987 р. будівельники МПМК тресту "Агро буд -2" передали під монтаж обладнання нове приміщення районного вузла зв’язку.
 • В 1987 р. йде до завершення будівництво торгівельного комплексу на птахофабриці.

 

ПРИРОДА  СНІГУРІВЩИНИ.

"Истоки истории нашего Снигиревского края уходят далеко в прошлое. По раскопкам археологов мы узнаем, что территория нашего края заселялась человеком еще на раннем этапе его развития. Здешняя степь казалось, не имела ни начала, ни конца. Бескрайняя ковыльная степь, девственная природа богатая на птицу и зверей способствовала жизни человека, предоставляя пищу и кров. Многочисленные курганы, разбросанные по степи свидетели разных эпох. Вольную бескрайнюю степь в летописях называли "Диким полем", "Чисто полем",  "Пусто полем". Вольная степь помнит опустошительные набеги кочевников, мирный скрип колес чумацких возов, шедших опасным путем в Крым, походы  отважных запорожцев. Широкие степные просторы никем долго не обживались".

Поступова заселялась територія Причорномор’я і безкраї степи розорювались та засівались культурними рослинами. З тих далеких  часів на території нашого краю залишилися невеликі клаптики землі, заказники, де збереглась рослинність "Дикого поля".

На Снігурівщини це такі ботанічні заказники:

 1. Кримки – 13,8 га. Охорона природних фізико – географічних комплексів, фітоценозів південного варіанта теперішніх степів, їх петрефічний варіант рослинних об’єднань, кам’яних вапнякових оголень  флористичних комплексів, степофітона, кольцепетрофітона . Збереження цінної популяції флори, цимбохозми дніпровської, а також цінного ряду інших рослинних видів.
 2. Ботанічний заказник місцевого значення Івано Кепино. Степові схили  лівобережжя річки Інгулець. Довжина заказника 2,5 км. Місце популяції рідкісних і зникаючих видів рослин занесених в Червону Книгу . Вероника Гриня, чорний тюльпан, скіфський лук, ковил степовий . Вероніка Гриня – декоративна лікарська рослина. Лук скіфський - рідкісний єдемічний вид рослини.
 3. Ботанічний заказник місцевого призначення "Єлізаветівка" – 27 га. Охорона флористичних комплексів рослинних типчаково – ковильних степів і кальценетрофічних фітоценозів понтичного вапняку, їх оголення долини річки Інгулець. Збереження популяції тюльпана південно – бузького, ушанки Тельмана, дрока скіфського, а також фітоценозів ковилу, тьм’яну молдавського.
 4. Заказник місцевого призначення "Лощина - Червона Долина"  - 15 га. Степові поди – рівниний  степовий рельєф, як правило, невеликі пониження періодично затоплені водою. Територія заказника відноситься до Снігурівського фізико – географічного району Бугсько – Дніпровської області, Причорноморської низини. В геоморфологічному відношенні це невелика лощина . Природна флора степового пода є комплекс  неоднорідних еколого – ценотичних і географічних елементів серед яких виділяються  лугові і лугово – болотні рослини. В склад флори заказника входять види  внесені в Червону Книгу України: лук скіфський – дуже ендемічний вид степових подів Причорномор'я . Вероніка Гриня – дуже рідкий ендемічний вид, декоративна рослина. Зонтик гібридний – рідкий  ендемічний вид в Причорномор’ї.
 5. Пам’ятник природи "Мінеральне джерело" – 0,01 га. Скважина мінеральної води з добовим добуванням 100 кв. м. Використовується для виготовлення мінеральної води "Снігурівська" .Заказник місцевого значення.

 

 РОСЛИННІСТЬ СНІГУРІВЩИНИ.

 1. Лікарські рослини: чебрець, подорожник, полинь гірка, піжмо, тисячелисник, кульбаба, безсмертник, мати - і  - мачуха,  Вероніка Гриня, пастушкова сумка, звіробій – до 25 найменувань .
 2. Дикі трави : ковил, чорний тюльпан, скіфський лук, вівсяниця, васильок – луговий, пирій болотний.
 3. Сорні трави: ромашка, буркун, осока, заяча капуста, лобода, мишівка, амброзія.
 4. Дерева: тополя, біла акація, клен, грецький горіх, каштан, шовковиця, смородина, софора.
 5. Кар’єри: пісок, камінь, вапняк.

                                  ТВАРИННИЙ СВІТ.

 1. Тварини: кабани, косулі, лосі, зайці, дикі качки, фазани, куропатви, лисиці.
 2. Риби:щука, карась, сом, плотва, короп, товстолобик, раки.

 

Снігурівка (місто)

Снігурівкамісто, адміністративний центр Снігурівського району Миколаївської області на річці Інгулець (притока Дніпра), залізничний вузол. Ремонтно-механічний завод і завод залізобетонних виробів, харчова промисловість. Працює 4 школи, професіно-технічне училище, Будинок творчості дітей та юнацтва, Будинок культури. Виходить районна, громадсько-політична газета «Вісті Снігурівщини». В 1952 р. біля Снігурівки побудована потужна Інгулецька зрошувальна система.

Населення

 • 17 000 мешканців (1975)
 • 15 396 мешканців (2008)

 Історія

На правому березі річки Інгулець восени 1812 зупинились переселенці із сіл Снігурівка і Ненайдековка Климовицького повіту Могилевської губернії. Оскільки серед поселенців була більшість із Снігурівки, то вирішили село так і назвати – Снігурівка.

В березні 1944 р. радянським командуванням в районі Снігурівки була проведена одна із значних операцій Вітчизняної війни, яка отримала назву Березнегувато-Снігурівської. Із 1520 громадян Снігурівки, які пішли на фронт, в рідні місця повернулося тільки 680. Снігурівці з повагою зберігають в пам’яті імена загиблих земляків та тих, хто бився за їх місто. В Снігурівці встановлено 4 пам’ятника загиблим воїнам.

Гімн міста Снігурівка

Слався, рідна Снігурівко,
На всю Україну,
Хай про тебе всюди дзвінко
Щира пісня лине!

Хай розкаже, як зростала
На крутому схилі,
Свою долю колихала
В Інгулецькій хвилі.

Як дніпровською водою
Землю пригостили,
Для добробуту вагомі
Врожаї зростили.

Розквітай, наш краю милий
В єдиній державі
Слава вільній Україні!
Снігурівці - слава!

 

Структура управління районом.

 

Голова райдержадміністрації                                 Бунчук Сергій Васильович   тел 3-12-16

1 заступник голови айдержадміністрації              Гальович Василь Акимович

Заступиик голови                                               Сокульська Наталія Вікторівна тел 3-12-44

Заступник голови                                               Козленко Андрій Володимирович тел 3-14-94

Заступник голови                                               Тодоров Віктор Петрович тел. 3-14-78

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

1. Апарат районної державної адміністрації
Керівник апарату – Козленко Андрій Володимирович   

Основними завданнями апарату райдержадміністрації є здійснення правового, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності районної державної адміністрації, підготовка аналітичних, інформаційних та інших матеріалів, систематична перевірка виконання актів законодавства і розпоряджень голови районної державної адміністрації, надання методичної та іншої практичної допомоги управлінням, відділам райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування.

Відділ організаційно-кадрової роботи
Каткова Наталія Олександрівна, тел 3-29-73

Здійснює організаційне забезпечення та проводить перевірки виконання на території району Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади.

Проводить за дорученням голови районної державної адміністрації перевірки діяльності управлінь та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації, виконавчих органів рад з питань, що належать до компетенції відділу, вивчає і узагальнює досвід роботи цих органів, надає їм необхідну допомогу в межах і порядку, встановлених законодавством.

Загальний відділ
Забава Оксана Вікторівна, тел 3-12-65

Основними завданнями роботи відділу є:

документаційно-технічне забезпечення діяльності апарату райдержадміністрації, ведення діловодства, здійснення контролю за строками проходження і виконання документів, надання методичної і практичної допомоги з цих питань управлінням, відділам, іншим структурним підрозділам райдержадміністрації, виконавчим комітетам сільських та селищних рад.

Юридичний відділ

Лисиця Ірина Іванівна, тел 3-12-65

Основними завданнями юридичного відділу апарату райдержадміністрації є організація правової роботи, спрямована на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов’язків, здійснення пропаганди чинного законодавства.

Сектор контролю

Ященко Лідія Миколаївна, тел 3-12-65

Основними завданнями відділу є здійснення контролю за виконанням законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, доручень Глави Адміністрації Президента України, актів центральних органів влади вищого рівня, розпоряджень і доручень голів обласної та районної державних адміністрацій, а також аналізу причин виникнення порушень у виконанні вимог зазначених документів і внесення пропозицій щодо їх усунення.

Відділ фінансово-господарського забезпечення

Портянко Любов Петрівна , тел 3-16-76

Основними завданнями відділу є організація бухгалтерського обліку, господарсько-фінансової діяльності та контролю за дотриманням правил його ведення, здійснення методологічного керівництва бухгалтерським обліком і звітністю.

Сектор з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи

Скакунов Олександр Іванович

Основними завданнями сектору є забезпечення здійснення комплексної оцінки кримінальної обстановки в районі, виявлення тенденцій їх ускладнення, забезпечення на цій основі їх координації діяльності правоохоронних органів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю, визначення приоритетних напрямків боротьби з нею, насамперед з її організованими формами та корупцією, розроблення заходів щодо запобігання і профілактики правопорушень і злочинів, додержання прав та законних інтересів громадян.

Сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю.

Піскун Віталій Віталійович тел.3-10-04

Основними завданнями відділу є підтримка постійного зв’язку з партіями та громадськими об’єднаннями, одержання інформації щодо їх діяльності, її узагальнення та аналіз.

Посилення взаємодії органів влади з політичними партіями, громадськими організаціями та формуваннями, підготовка необхідних матеріалів щодо використання потенціалу громадських організацій у вирішенні соціально-економічних проблем району, інформаційне забезпечення внутрішньої політики в районі, сприяння діяльності засобів масової інформації (преса, радіо, телебачення), надання їм інформаційної та методологічної допомоги у висвітленні питань діяльності органів державної влади.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Зайцев Віктор Анатолійович

тел.3-21-01

Основними завданнями відділу є:

- ведення Державного реєстру виборців, до якого вносяться відомості про громадян України, що мають право голосу і проживають або перебувають на території села, селища;

- складення та уточнення списків виборців на виборчих дільницях.

2. Фінансове управління райдержадміністрації

Друзь Наталія Михайлівна тел. 2-13-72

Завдання управління:

- у своїй діяльності керується законами України, постановами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів, рішеннями місцевих рад, інструкціями, наказами та вказівками Міністерства фінансів України та фінансових органів вищестоящого рівня і забезпечує втілення в життя державної фінансової політики, аналізує показники розвитку економіки району, здійснює заходи по оздоровленню фінансового стану галузей місцевого господарства та збільшенню доходів бюджету;

- організовує роботу по складанню і виконанню районного бюджету відповідно до Законів України “Про бюджетну систему”, “Про місцеві ради та місцеве самоврядування. Розробляє пропозиції нормативів відрахувань від державних податків і доходів до бюджетів сільських та селищних рад, координує і подає методичну допомогу по складанню та виконанню цих бюджетів;

- на основі нормативів бюджетної забезпеченості, встановлених для районів, розробляє пропозиції по проектах нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя сільських і селищних рад з урахуванням рівня розвитку соціальної інфраструктури;

- здійснює контроль за дотриманням банками України правил касового виконання бюджету;

- веде облік та складання звіту про виконання районного бюджету, готує інформації, довідки місцевим радам про хід та підсумки виконання місцевих бюджетів, а також пропозиції про збільшення доходів бюджету;

- здійснює контроль за правильним і ефективним використанням коштів, що виділяються з бюджету, веде облік і контролює використання коштів, що передаються району з обласного бюджету.

Здійснює контроль за правильністю виплат та відшкодувань з бюджету, передбачених діючими нормативами;

- вирішує питання про відстрочення платежів і вносить пропозиції місцевим радам про надання пільг по податках і платежах до районного бюджету, проводить повернення за висновками державних податкових інспекцій;

- відповідно до рішень судових та адміністративних органів забезпечує повернення коштів громадянам за незаконно конфісковане майно та компенсацію витрат реабілітованим громадянам;

- бере участь в розробці нових механізмів і форм господарювання, аналізує тенденції і фінансові аспекти їх застосування, взаємовідносини з бюджетом та готує відповідні пропозиції з цих питань;

- відповідно до затверджених у районному бюджеті призначень здійснює фінансування заходів для розвитку місцевого господарства, освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, соціального забезпечення, на утримання місцевих органів державної влади і управління та інших заходів і здійснює контроль за витрачанням коштів;

- здійснює методологічне керівництво бухгалтерським обліком у бюджетних установах.

3. Відділ освіти райдержадміністрації

Титаренко Дмиро Васильович тел. 3-12-58

Головним завданням відділу освіти є:

- реалізація державної політики в галузі освіти; організація виконання положень чинного законодавства, рішень органів державної виконавчої влади з питань освіти, наказів, рішень, розпоряджень, нормативних та інших документів Міністерства освіти, управління освіти державної адміністрації, рішень місцевої Ради;

- підготовка пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку відповідної території та сприяння органам місцевого самоврядування;

- організація навчально-методичного, кадрового забезпечення закладів освіти, вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовки;

- управління закладами освіти, що належать до комунальної власності району в частині наданих повноважень, координація діяльності закладів освіти, що не належать до комунальної власності району;

- контроль за дотриманням власниками та керівництвом закладів освіти чинного законодавства з питань загальної середньої освіти, державних стандартів освіти у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних закладах незалежно від форм власності;

- участь у реалізації рішень місцевого органу державної виконавчої влади, місцевої Ради з питань матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів освіти відповідної комунальної власності, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу /харчування, медичне обслуговування, оздоровлення/.

4. Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

Голдун Світлана Миколаївна Тел. 2-26-05

Основними завданнями управління :

- забезпечення у межах своїх повноважень дотримання законодавства про працю, охорону праці, зайнятість, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення, соціальний захист населення;

- удосконалення форм і засад соціального партнерства, організація співробітництва місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з профспілками та організаціями роботодавців;

- призначення та організація виплати пенсій, а після передачі функцій з призначення та виплати пенсій Пенсійному фонду – здійснення контролю за їх призначенням та виплатою.

- призначення та виплата соціальної допомоги, встановленої законодавством, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

- у межах своєї компетенції бере участь у здійсненні комплексних програм поліпшення обслуговування інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, а також громадян похилого віку та сприяння всебічному розвитку соціального обслуговування за місцем їх проживання;

- забезпечення працевлаштування інвалідів, сприяння здобуттю ними освіти і кваліфікації на рівні, що відповідає їхнім здібностям і можливостям;

- сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку відповідної території.

5. Відділ культури і туризму райдержадміністрації

Харченко Ольга Миколаївна Тел. 3-20-92

Основними завданнями відділу культури є:

- реалізація державної культурної політики, управління кіномережею в районі, закладами, підприємствами культури і мистецтва Міністерства культури і мистецтв України та координація діяльності закладів культури, мистецтва і кіно, що діють на території району, незалежно від їх форм власності та відомчої підпорядкованості;

- розробка проектів цільових програм, прогнозування мережі державних культурно-освітніх закладів, кіномережі, комплексне вирішення проблем і забезпечення реалізації державних завдань з розвитку галузі в районі;

- створення умов для розвитку культурного потенціалу українського народу, сприяння розвитку національних культур інших народів, які проживають в районі;

- забезпечення охорони пам’яток історії та культури України;

- дотримання чинного законодавства та інших нормативних актів, виконання працівниками галузі посадових інструкцій з питань охорони праці;

- контроль за дотриманням нормативно-правових вимог щодо публічної демонстрації кіно- відеофільмів у кінотеатрах, кіноустановках району;

- організація матеріально-фінансового забезпечення закладів культури та мистецтва, кіно Міністерства культури і мистецтв України.

6. Вілліл економіки райдержадміністрації

Твардовська Тетяна Миколаївна тел.3-19-98

Основними завданнями управління є :

- реалізація державної економічної політики та її регіональних напрямів;

- сприяння в комплексному економічному і соціальному розвиткові району, вдосконаленню розміщення продуктивних сил, розвиткові району, вдосконаленню розміщення продуктивних сил, розвиткові міжрегіональних та міждержавних економічних зв’язків

- сприяння ефективному проведенню економічних реформ , забезпечення раціонального використання виробного-технічного і наукового потенціалу району , його природних , трудових і фінансових ресурсів.

7. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

тел.3-18-74

Основними завданнями управління є :

- організація виробництва і закупівлі сільськогосподарської

продукції та продовольства для регіональних потреб;

- економічний аналіз та прогнозування стану розвитку сільського господарства, харчової та переробної промисловості на рівні району;

- здійснення моніторингу аграрної реформи, сприяння демонополізації виробництва і розвитку конкуренції, розвиток ринкової інфраструктури, створення рівних умов для розвитку всіх форм власності та господарювання в агропромисловому виробництві, надання методологічної допомоги сільськогосподарським підприємствам у процесі їх реформування;

- забезпечення виконання державних та регіональних програм соціального розвитку села.

8. Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації

Пузир Валентина Миколаївна тел. 3-14-67

Основними завданнями відділу у сфері містобудування та архітектури є:

- забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території району;

- аналіз стану містобудування на території району, організація розроблення, проведення експертизи і забезпечення затвердження в установленому порядку генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації;

- координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови населених пунктів на території району, поліпшення їх архітектурного вигляду;

- забезпечення додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил, регіональних правил забудови населених пунктів, затвердженої містобудівної документації, здійснення контролю за їх реалізацією;

- забезпечення в межах своїх повноважень охорони, контролю за використанням пам’яток архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та історико-культурних ландшафтів.

Основними завданнями відділу у сфері житлово-комунального господарства є:

- забезпечення реалізації державної політики у сфері житлово-комунального господарства на території району;

- забезпечення організації обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, надання ритуальних, готельних та інших послуг, виконання ремонтно-будівельних робіт на замовлення населення;

- підготовка пропозицій щодо формування цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, а також норм їх споживання, здійснення контролю за їх додержанням.

Основними завданнями відділу у сфері розвитку інфраструктури є:

- забезпечення на території району реалізації державної політики у промисловості, паливно-енергетичному комплексі, галузях транспорту та зв'язку;

- участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм розвитку промисловості, галузей транспорту та зв'язку;

- участь у виконанні державних програм енергозбереження; участь у реалізації державної інвестиційної та інноваційної політики у промисловості, енергозбереженні, галузях транспорту та зв'язку;

- участь у визначенні поточної та перспективної потреби у продукції, що виробляється, і послугах, що надаються підприємствами промисловості, галузей транспорту та зв'язку, на внутрішньому та зовнішньому ринку, розробленні програм, спрямованих на освоєння та випуск імпортозамінної продукції, популяризації ефективного та ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів.

9. Відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації

Нартов Олег Іванович тел. 3-21-39

Основними завданнями відділу є:

- реалізація державної політики в галузі архівної служби, здійснення управління архівною справою на території району;

- координація діяльності державних органів, підприємств, установ, організацій з питань архівної справи і діловодства;

- забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами місцевого походження, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їх інформації.

10. Відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

Карпік Олександр Іванович тел. 3-21-39

Основними завданнями відділу є:

- забезпечення створення і сталого функціонування місцевих ланок територіальних підсистем Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру в Україні /далі – Єдина державна система/.

- реалізація державної політики у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідації їх наслідків Чорнобильської катастрофи на відповідній території.

- розроблення і реалізація заходів щодо підвищення готовності сил цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, наслідків Чорнобильської катастрофи.

- координація діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності з питань цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та наслідків, управління підпорядкованими силами цивільної оборони.

- визначення основних напрямів роботи у сфері цивільної оборони і захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

- здійснення інформаційного забезпечення у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та їх наслідків, створення і впровадження сучасних інформаційних технологій та банків даних.

- організація підготовки і перепідготовки органів управління та сил цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та їх наслідків, навчання населення діям в умовах надзвичайних ситуацій.

12. Архівний Відділ Райдержадміністрації

Колєгаєв Михайло Олександрович тел. 2-11-53

Основними завданнями відділу є:

- реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території району;

- координація діяльності органів державної влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у питаннях архівної справи і діловодства;

- внесення до Національного архівного фонду архівних документів, що мають місцеве значення, ведення їх обліку зберігання та використання відомостей, що в них містяться;

- здійснення контролю за діяльністю архівних установ і служб діловодства, забезпечення додержання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

13. Служба у справах дітей райдержадміністрації

Чепурна Світлана Василівна тел.3-14-86

Основними завданнями служби є :

- реалізація на відповідній території державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;

- визначення пріоритетних напрямів у справі неповнолітніх, їх соціальному захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові дітей, запобігання дитячій бездоглядності та профілактика серед неповнолітніх на відповідній території;

- розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх , забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчиненню ними правопорушень, усунення причин дитячій злочинності, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів;

- координація зусиль управлінь, відділів райдержадміністрації і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушень серед них;

- формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх.

Районна рада народних депутатів

Голова                  Козирєв Валерій Григорович    тел. 3-14-47

Керівник апарату  Лемчик Тетяна Василівна         тел. 3-14-56

 

Лікувальні заклади

1

Снігурівська ЦРЛ

57300 м.Снігурівка вул. Жовтнева, 1 стаціонар (прийомне відділення)

2-13-04

 2-19-92

08.00-15.48 цілодобово

2

Першотравнева ДЛ

57350 с.Першотравневе стаціонар

2-31-87

08.00 – 14.30 цілодобово

3

Баратівська СЛА

57370 с. Баратівка

2-74-19

08.00 – 14.30

4

Євгенівська СЛА

57311 с. Євгенівка

2-76-13

08.00 – 14.30

5

Широківська СЛА

57324 с. Широке

2-46-89

08.00 – 14.30

6

Краснознам’янська СЛА

57361 с.Центральне

2-72-13

08.00 – 14.30

7

ФАП с.Павлівка

57313 с.Павлівка

2-33-52

08.00 – 14.30

8

ФАП  с.Новокандаково

57340 с.Новокандаково

2-42-84

08.00 – 14.30

9

ФАП

Опубліковано: Середа, 20 липня 2011